rysunku elektrowrzeciona w formacie IGES

Jeśli szukasz schematu urządzenia - napisz

Autor tematu
Pafnucy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: Szczecin

rysunku elektrowrzeciona w formacie IGES

#1

Post napisał: Pafnucy » 18 paź 2008, 19:55

Witam;] jestem studentem wydzialu mechanicznego w tym semestrze pojawil nam sie taki przedmiot jak projektowanie maszyn w systemach cad. moim zadaniem jest zaprojektowanie obrabiarki 3 osiowej, poszukuje zatem storny producenta wrzeciona o odpowiedznich parametach, ale takiej gdzie dostpene są rowniez rysunki w formacie IGES. czy ktos ma moze pojecie gdzie znajde takie rysunki? z gory dziekuje za pomoc :) pozdrawiam:)



Tagi:


Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#2

Post napisał: Mc_Kansy » 18 paź 2008, 20:24

A nie dało by się tak samemu zaprojektować wrzeciona na podstawie rysunków technicznych :smile:


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2100
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: qqaz » 18 paź 2008, 20:57

Dostępność programów rysunkowych powoduje że obecnie młody projektant nie zastanawia się co ma zaprojektować tylko czym ma to zrobić. A głównym kryterium doboru elementu w konstrukcji jest dostepność w sieci gotowego rysunku a nie parametry detalu który w danej konstrukcji byłby najlepszy.
Niedawno sam miałem taką sytuację:
- dlaczego wstawił pan( konstruktor) przekładnie od Kacperka? - bo były gotowe rysunki na stronie.
A czy są tutaj dobre? ( w tej konstrukcji) - tak, bez problemu je ściągnąłem.

I oczywiście propozycja natychmiastowej wizualizacji jescze przecież nie zaprojektowanej do końca rzeczy.
Szybko takie projektowanie zmieni się w przedstawicielstwo handlowe. I marketing.


Autor tematu
Pafnucy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2008, 19:46
Lokalizacja: Szczecin

#4

Post napisał: Pafnucy » 18 paź 2008, 22:23

Panowie ja was rozumiem, jednak moim zadaniem nie jest zaprojektowanie wrzeciona, lecz obliczenie wszytkich potrzebnych wartosci i dobor opowiednich elemetnow obrabiarki wykorzystujac katalogi roznych producentow. I tak czeka mnie cala zlozeniowka wiec na pewno nie migam sie od pracy. Znalazlem juz elektrowrzeciono odpowiednie dla mojego projektu lecz strona ta nie ma takich plikow. Prowadzacy moj przedmiot sam powiedzial ze takie rysunki mozna znalezc na niektorych stornach, dlatego po nieudanych probach ich znalezienia zwocilem sie o pomoc do was:) jezeli uznacie ze musze radzic sobie sam nie bede sie obrazal, tylko posiedze nad tym jeszcze troche( zapewne pogrzebie glebiej na tym forum) i na pewno cos znajde:) Za kazda pomoc dziekuje. Pozdrawiam Student PS.

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#5

Post napisał: skoti » 19 paź 2008, 01:57

Moze tu cos znajdziesz ? http://www.traceparts.com/index.asp

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Schematu”