Produkcja śrutu ołowianego - oraz kul do CP

Dyskusje dotyczące odlewania.

Autor tematu
tomek_al
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2010, 10:11
Lokalizacja: R-M

Produkcja śrutu ołowianego - oraz kul do CP

#1

Post napisał: tomek_al » 01 sie 2010, 10:26

Witam
Jestem zapalonym strzelcem i postanowiłem że spróbuję robić interes w branży która mnie pasjonuje. Chciałbym wytwarzać dobrej jakości ołowiany śrut do wiatrówek, a później do innych urządzeń jak karabiny CP itp. Problem polega na tym że mam zerową wiedzę w temacie technicznym w związku z tym moje pytanie:
Jaką maszynę muszę użyć do takiej produkcji? ,
Jaką technologię zastosować? (odlewanie, cięcie z pręta ołowianego, inne)
Która technika da najlepszy skutek- dobrej jakości przy relatywnie niskich kosztach wytwarzania. ?
Jakie jeszcze wyposażenie, urządzenia powinienem w Firmie mieć aby robić dobrej jakości wyrób?
Ponad to mam milion innych pytań, ale zacznę od tych trzech- ponieważ mam odłożone na początek, jednak nie wiem ile będą kosztować mnie maszyny formy i inne potrzebne narzędzia.
Dzięki z góry za odpowiedzi
pozdrawiam tomek



Tagi:

Awatar użytkownika

clipper7
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2379
Rejestracja: 06 sty 2007, 13:29
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: clipper7 » 01 sie 2010, 10:58

Kiedyś, w warunkach domowych, śrut robiono z pociętych kawałków ołowiu "obrabianych" w butelce, podobnie jak w bębnie do wygładzania. Taki śrut nie nadaje się oczywiście do wiatrówek. Sugerowałbym cięcie drutu i spęczanie matrycowe, następnie kalibrowanie na podajniku śrubowym. Ze względu na miękkość materiału odradzałbym obróbkę bębnową.
Zwracam uwagę, że rynek zalany jest śrutem o typowych rozmiarach i wątpię w powodzenie ekonomiczne takiego pomysłu. Ołów jest materiałem niebezpiecznym dla zdrowia i będą kłopoty ze spełnieniem wymagań Sanepidu itp.
Jeżeli pomogłem - nie zapomnij kliknąć POMÓGŁ

Awatar użytkownika

M 52
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 420
Rejestracja: 29 gru 2007, 21:01
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: M 52 » 01 sie 2010, 14:02

Na iwebie były kiedys zdjęcia i chyba filmy z Bohumina. Zresztą na youtube też sporo znajdziesz. Obejrzyj i oceń skalę problemu. Możesz też odwiedzić znanego polskiego producenta. Kiedyś podobno była okazja zobaczyć produkcję.
pozdrawiam
Maciek
miłośnik maszyn parowych i silników GAD


Autor tematu
tomek_al
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 01 sie 2010, 10:11
Lokalizacja: R-M

#4

Post napisał: tomek_al » 02 sie 2010, 11:09

Witam, dzięki za Wasze uwagi, oglądałem zdjęcia z Bohumina (JSB) a także wiem o Tomitexie z Góry Kalwarii (wg mojej wiedzy jedyny polski producent śrutu wiatrówkowego), niestety w żaden sposób z tych źródeł nie mogę wywnioskować o technologii produkcji, sposobach (co zresztą zrozumiałe- to ich biznes). Jeżeli więc ktoś chciałby podzielić się konkretami, zapraszam do dyskusji

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Odlewnictwo / Topienie Metali”