odlewanie odśrodkowe w formach silikonowych

Dyskusje dotyczące odlewania.

Autor tematu
robi1972
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 01 sie 2015, 18:01
Lokalizacja: Grecja

odlewanie odśrodkowe w formach silikonowych

#1

Post napisał: robi1972 » 01 sie 2015, 22:51

Witam
Szukam informacji na temat odlewania odśrodkowego w formach silikonowych.Może ktoś z forumowiczów robił lub robi coś takiego i mógłby podzielić się doświadczeniem Zajmuje się odlewaniem pilkerów z ołowiu,zastanawiam się jak umieścić pilkera na pierwszej warstwie silikonu 1 czy delikatnie wcisnąć go płyciutko 1-2 mm a potem przykryć drugą warstwą silikonu i mieć nadzieje że będzie się wciskał równomiernie w obie warstwy silikonu podczas ściskania w wulkanizatorze ale obawiam się że pilker nie odciśnie się równo i oczka z drutu na jego końcach wcisną się za głęboko w dolną lub górną połowę i nie będzie można umieścić oczek drucianych w formie przed odlewaniem pilkerów, oczka te zawsze wyznaczają połowę całego pilkera co ułatwia wyciąganie go z formy i wydłuża żywotność formy. 2 czy może lepiej wcisnąć go w dolną warstwę aż po same oczka druciane ale wtedy górna warstwa silikonu morze go wcisnąć jeszcze głębiej w dolną?.Formy zwykłe z aluminium,silikonu dwuskładnikowego lanego robię sam ale w tych technikach mamy pełną kontrolę nad wyglądem formy,niestety na formach robionych metodą wulkanizacji jestem zielony. Byłbym bardzo wdzięczny za podpowiedz od kogoś kto robił coś takiego.Zrobiłem sam wirówkę,wulkanizator,tortownicę,tygiel i nie chciałbym zrezygnować z pomysłu na odlewanie z tak wydawać by się mogło błahego powodu.Zamieszczam zdjęcia poglądowe o co mi chodzi z tymi oczkami 1 jest to prawidłowo wykonana forma z aluminium.2 zdjęcie pokazuje górną połowę formy silikonowej i na tej widać oczka z drutu odciśnięte w silikonie.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów.

Obrazek

Obrazek



Tagi:

Wróć do „Odlewnictwo / Topienie Metali”