jak zablokować śrube toczną ??

Dyskusje dotyczące śrub kulowych i trapezowych.

Autor tematu
adrianoooo84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2007, 00:19
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

jak zablokować śrube toczną ??

#1

Post napisał: adrianoooo84 » 20 cze 2007, 00:24

Witam, mam za zadanie wymyślić uchwyt do śruby tocznej, w celu dalszej jej obróbki na obrabiarce, mam ją uchwycić w rowkach przeznaczonych na kulki (jakoś przez docisk, lub jakies jej zablokowanie) może coś doradzicie ??? (chodzi mi o unieruchomienie jej jakoś żeby można było obrobić dalszą powierzchnie)



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 20 cze 2007, 00:37

a dlaczego masz mocowac akurat za tak trudna powierzchnie jak dno wrebow na kulki?? mozesz przeciez normalnie lapac za srednice zewnatrzna, podobnie jak caly siwat to robi :)

mocowanie w tulejce zaciskowej w stozkowym gniezdzie wrzeciona, mocowanie w "miekkim" uchwycie trojeszczekowym, mocowanie w zwyklym uchwycie trojeszczekowym przez grubsza kartke papieru (ok 0.5mm) lub cienka blaszke aluminiowa (np z puszki od piwa).
ostatnie metody moga sie wydac neico prymitywne, ale sa sprawdzone i przynosza dobre rezultaty.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: adam Fx » 20 cze 2007, 15:44

no właśnie i czy tu chodzi o toczenie .

czy np. frezowanie rowka pod wpust ? wtedy pryzmy momżna zastosować ale i w podielnicy (uchwyt tulejki) też można frezowac

no a jak ma to byc koniecznie podparte za te rowki chodź to może głupi pomysł ale jestny jaki mi przychodzi to zkątrować 2 nakrętkii łapac za nakretke .. ale co do dokłądności tej metody nie jestem pewien
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
adrianoooo84
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2007, 00:19
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

śruba toczna

#4

Post napisał: adrianoooo84 » 22 cze 2007, 19:11

dlaczego ?? a więc dostałem taki projekcik od pomysłowego prowadzącego, wiec nie robie tego z przyjemnosci... śruba ta nie może byc mocowana na zawnetrznej powierzchni, bo jak powiedział dr powierzchnie te nie są równe czy prostoliniowe, a powierzchnie pod kulki tak... śruba ta ogólnie wygląda tak, że ten gwint jest gdzieś na 20 cm, poźniej jest stopień na 10 cm i jeszcze jeden na 5cm, te ostatnie stopnie są gwintowane tylko poprostu płaskie i własnie one mają byc toczone albo frezowane, tego już nie wiem... wiem że ogólnie się nie mocuje tego na rowkach, ale po prostu dostałem takie zadanie

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Śruby Kulowe / Śruby Trapezowe”