System kciukowy (system podziękowań)

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum
Awatar użytkownika

Autor tematu
Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

System kciukowy (system podziękowań)

#1

Post napisał: Bri » 16 lut 2010, 15:13

Witam
Istnieje już system "pomógł" - jak ktoś zadając pytanie tworzy nowy temat ma prawo przyznać każdemu kto odpowiedział z sensem jeden punkt do licznika "pomógł".
A ja mam propozycję zaobserwowaną na innym forum (BGG dokładnie rzecz biorąc) - system kciukowy (lub system podziękowań).
Każdy użytkownik mógłby nagradzać kciukiem uniesionym w górę (thumb up) wartościowy temat - taki który wnosi coś nowego, wyjaśnia niewiadome czy jest czymś w rodzaju kompendium (jak jeden kolega próbuje utworzyć kompendium smarowania), każdy temat miałby swój licznik kciuków.
Wyświetlając tematy w konkretnym pod-forum istniała by orientacyjnie dodatkowa kolumna z punktami kciukowymi.
Dodatkowo każdy użytkownik wypowiadający się z sensem również mógłby otrzymywać kciuki do każdego swojego posta (przyznawane przez innych użytkowników)

Nie było by za to kciuków opuszczonych w dół (thumb down).

przykład
początek tematu - ilość kciuków polecających temat
Obrazek

spód stopki użytkownika - ilość kciuków które on dostał za dany post
Obrazek



Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Tagi:

Awatar użytkownika

zacharius
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2560
Rejestracja: 04 paź 2007, 01:32
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

#2

Post napisał: zacharius » 16 lut 2010, 15:16

ciekawe ale czy przełknie to silnik tego forum :???:
Nie otrzymasz koni wyścigowych krzyżując dwa osły


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: diodas1 » 16 lut 2010, 17:09

W Allegro istnieje system komentarzy do transakcji danego użytkownika. W zamyśle miał on pomagać kupującym w eliminacji takich kontrachentów nad którymi wisi piętno niesolidności. Okazało się że Polak potrafi i za każdym negatywnym zasłużenie komentarzem zwykle pojawiał się "odwetowy" negatyw, nie zawsze słuszny ale także psujący opinię. Teraz komentarze w gąszczu wojenek podjazdowych nie stanowią już prawdziwej wartości poznawczej. Tutaj na tym forum też niestety odzywają się emocje związane ze starymi waśniami, potworzyły się TWA (Towarzystwa Wzajemnej Adoracji) i walczące ze sobą przy każdej okazji konkurujące obozy. Przestaje być ważne gdzie leży racja, byle leżała po naszej stronie. Mam przeczucie że system kciuków, podobnie jak istniejący obecnie system przyznawanych punktów "pomógł" też może się stać szybko powodem zawiści jak każde wartościowanie. Sport i wszelka rywalizacja tylko w teorii jest szlachetny a wyniki nie zawsze odzwierciedlają faktyczne umiejętności. Kiedy na końcu jeszcze mają one przełożenie na jakiekolwiek wymierne korzyści to tylko patrzeć kiedy poleje się krew.

Awatar użytkownika

namemartin
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 732
Rejestracja: 01 mar 2008, 18:08
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: namemartin » 16 lut 2010, 18:11

Pomysł dla jednych będzie ciekawy, dla innych okaże się zbędnym wodotryskiem.
Osobiście nie lubię przepychu "funkcji", które i tak okazują się zbędne.
Można też punktować wiele innych jak foty, profile i inne... hodowanie kotów...
Nie lubię ulegać modzie migających diodek gdzie popadnie. Mój dziadek, by powiedział "Tylko zdechłe ryby płyną z prądem rzeki".
Ciekawy temat czuje się z daleka :wink: i nie dla każdego temat ciekawy dla mnie może okazać się ciekawy dla kogoś i na odwrót. Funkcja wodotrysk.
To tylko moje zdanie.
Pozdrawiam
W dzień obchodź się z żoną jak z przyjacielem, w nocy jak z przyjaciółką.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#5

Post napisał: Bri » 16 lut 2010, 21:24

W sumie można by się spokojnie pozbyć poziomu/hp/mp/exp, data dołączenia też może widnieć tylko na stronie profilu użyszkodnika, ilość postów i związana z nią ranga (no i te żaróweczki przygaszone) zostałyby. No i to pomógł.

Kciuki byłyby tylko dodatnie "w górę" - nie byłoby sytuacji że wpada konkurencja i paca minusiki (jak na demotach).

CO do silnika to właśnie może być szkopuł - tu jest zwykły badziewny phpbb by przemo i to jeszcze 2003 (o'rly ?), na BGG mają całość własną.

Poza tym to tylko taki "ajdia".

-------------------

We wątku
https://www.cnc.info.pl/topics79/rysunek-vt18493.htm

Tom22 podaje link do programu - taki post jest świetny i akurat nagrodzenie kciukami byłoby na miejscu. W obecnej sytuacji normalnie przepadnie i za 2 tygodnie mało kto będzie to pamiętał.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#6

Post napisał: blue_17 » 20 lut 2010, 19:01

Widziałem coś podobnego na elektrodzie co się nazywało systemem oceniania wartości postów okazało się wielkim niewypałem
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#7

Post napisał: andryjan » 07 maja 2010, 19:44

Myślę, że system "pomógł" jest na tym forum raczej wystarczający.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)


prokopcio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1138
Rejestracja: 11 sty 2005, 13:03
Lokalizacja: Grodków
Kontakt:

#8

Post napisał: prokopcio » 07 maja 2010, 22:05

Też jestem zdania, że jednak nie powinno to służyć rywalizacji ale mądre podejście mogło by coś poprawić. Dam za przykład oceny YouTube, których w nowej odsłonie stronki mi bardzo brakuje - szukam czegokolwiek - np. "skok do wody" ;) i co ? mamy dość fajny obraz tego co warto oglądnąć - jeśli filmik ma dużo pozytywnych ocen to znaczy, że prawdopodobnie Cię zainteresuje, jeśli natomiast ocena jest poniżej 4 to naprawdę nawet nie zaglądam bo wiem, że nie warto.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”