interpolacja w biesse works rover

Dyskusje dotyczące maszyn Biesse Rover

Autor tematu
luk2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:59
Lokalizacja: mariantów

interpolacja w biesse works rover

#1

Post napisał: luk2 » 17 lis 2009, 19:23

Witam Panów i Panie jestem nowy na forum i zarazem początkujący no i oczywiscie mam pytanie : tak jak w temacie .
Potrzebuje zrobić w drewnie interpolację po łuku z tym że nigdy wczesniej nie korzystałem z interfejsu ,,Rovera " cały czas importowałem dxf-y z auto-cada.
Jak mam to przedstawić w auto-cad aby mając obrys wyfrezować jakiś łuk interpolowany w tym obrysie.
proszę o pomoc

luk2 Obrazek



Tagi:


vegan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:45
Lokalizacja: polska

#2

Post napisał: vegan » 18 lis 2009, 10:39

wieczorem Ci napiszę teraz ciężko pracuje :)a napisz mi jeszce jakiego rowerka macie i jakim agregate chcesz to robić


Autor tematu
luk2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:59
Lokalizacja: mariantów

#3

Post napisał: luk2 » 18 lis 2009, 13:28

Rover3.3
chcę to zrobić na standardowej głowicy frezarskiej.
Chcę pojechać z geometri tylko nie wiem jak zrobić to wybranie od góry w materiale po łuku
z góry dzięki za pomoc


vegan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:45
Lokalizacja: polska

#4

Post napisał: vegan » 18 lis 2009, 21:08

Najłatwiej będzie Ci narysować polilinię w alphacamie i zaimportować ją ręcznie do biesseworksa jako dxf tylko oczywiscie w odpowiednim ustawieniu czyli na płaszczyźnie bocznej (obróć o 90 stopni na osi x w camie) i wtedy stworzyć definicje geometri i łuk zrobiony. Nie wiem jak jest z autocadem bo polilinia ma troche inną specyfikacje i works moze jej nie rozumieć w takim wypadku jeśli tylko posiadasz auto cada musisz w biesse stworzyć definicję geometri i rysować łuk z prostych zmieniając tylko Z końcowe (ilosć zależna od dokładnosci jaka Cię interesuje) Jednak polecam alphacama bo weim że tak wklejona polilinia do worksa bedzie prawidłowo przez niego odczytana:)
Pozdrawiam i życze owocnej pracy


Autor tematu
luk2
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 5
Rejestracja: 17 lis 2009, 18:59
Lokalizacja: mariantów

#5

Post napisał: luk2 » 18 lis 2009, 21:39

Dzięki
Jednak nie posiadam alphacama ale mogę zamodelować część w 3d w jakimś programie tylko czy mi to ułatwi na 3 -osiówę Rovera. Chyba jednak za mało wiem jeszcze.
a to ten detal może to pomoże. Chodzi mi o to aby jak najprościej zrobić go z geometri (wypraska jest gotowa). Zrobie obrys z góry a łuk wybrania na panelu innym (90*) ale jak te dwa elementy połączyć w całość

Obrazek


vegan
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 10 lis 2009, 14:45
Lokalizacja: polska

#6

Post napisał: vegan » 18 lis 2009, 23:00

odezwij się na meila [email protected] tam rozwiąze Twój problem Prześlij odrazu rysunek Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Biesse Rover”