Weeke bp 15 1994r.

Dyskusje dotyczące maszyn grupy Homag, Weeke

Autor tematu
Soplica
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2014, 12:52
Lokalizacja: Lublin

Weeke bp 15 1994r.

#1

Post napisał: Soplica » 11 maja 2014, 13:44

Witam mam problem z Weeke bp 15z 1994r. a mianowicie przestał działąć system tj. dysk słychać działa a systemu nie ładuje.
Czy jest możliwość podłączenia PC po kablu rs i urzycia jakiegoś innego oprogramowania


Obrazek



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Weeke bp 15 1994r.

#2

Post napisał: lajosz » 11 maja 2014, 22:20

Soplica pisze:Czy jest możliwość podłączenia PC po kablu rs i urzycia jakiegoś innego oprogramowania
Nie.

Ale:
Całkiem możliwe, że na dysku masz drugą partycję z systemem, czyli coś w rodzaju Recovery.
Jeśli tak, to możesz spróbować z tego skorzystać, ale wtedy wszelkie ustawienia maszyny trzeba będzie robić od nowa, a poza tym, wszystkie programy, ustawienia narzędzi i w ogóle wszystko co było na partycji systemowej po prostu znikną i dlatego:

Proponuję wymontować dysk, zrobić obraz CAŁEGO dysku jakimś oprogramowaniem (np. Acronis True Image), a następnie:
Sprawdzić dysk na obecność bad sectorów i jeśli ich nie będzie, to podjąć standardowe próby naprawy systemu, sektora startowego, systemu plików itp, itd.

Jeśli jednak bad sectory zostaną wykryte, to moim zdaniem, jedynym sposobem na uruchomienie maszyny będzie przywrócenie systemu z partycji o której opisałem wyżej, czyli przywrócenie z recovery na nowy dysk.

Natomiast jeśli takiej partycji nie będzie, a próby naprawy dysku nic nie dadzą, to masz duuuży problem bo prawdopodobnie trzeba będzie kupić nowe oprogramowanie + zapłacić za serwis który to prawidłowo zainstaluje i ustawi na nowo maszynę.

Można również podjąć próbę opisywania problemu na różnych forach.
Być może ktoś ma identyczną maszynę i zechce pomóc poprzez udostępnienie obrazu swojego dysku, ale wtedy ustawienia będziesz miał z tej innej maszyny, więc i tak trzeba będzie ustawić maszynę na nowo + na nowo opisać narzędzia.


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

Re: Weeke bp 15 1994r.

#3

Post napisał: darkghoust » 11 maja 2014, 22:38

Ten model weeki ma dosyć archaiczny system operacyjny OS68K i bardzo wątpię żeby się dało zrobić obraz dysku po za tym nie jest to dyska ATA. Jeżeli masz zestaw dyskietek możesz spróbować zainstalować system, na nowo co się wiąże z utratą wszystkich danych. Ewentualnie zadzwoń do polskiego oddziału homaga może coś poradzą ale to będzie kosztowne.
Podłączenie sprawnego dysku z innej maszyny nic nie da ustawienia konfiguracyjne nie będą się zgadzały przetestowałem.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


Autor tematu
Soplica
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2014, 12:52
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: Soplica » 14 maja 2014, 23:03

Kupiłem nowy dysk wgrałem posekorowy obraz starego dysku i.......... nie działa, nadal ten sam błąd ale co mnie zastanawia jeszcze czy dysk podpięty czy nie pokazuje mi się ten sam błąd w/w....... i teraz podejrzewam że to kontroler przestał działać... Ale zadzwoniłem do homag'a polska z tym samy zapytaniem heh.. oczywiście gadka że stary i w ogóle, obiecali że jak napisze im jeszcze email to prześlą do niemiec i coś podpowiedzą.. Poczekamy zobaczymy


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#5

Post napisał: darkghoust » 15 maja 2014, 11:08

Wydałeś darmo kasę bo dysk jest ok wywaliło ci system który trzeba PONOWNIE ZAINSTALOWAĆ z dyskietek. Teraz podstawowe pytanie: masz dyskietki i instrukcję instalowania systemu?
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik


Autor tematu
Soplica
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 11 maja 2014, 12:52
Lokalizacja: Lublin

#6

Post napisał: Soplica » 15 maja 2014, 13:05

Eh.. Dysk mogę zawsze zwrócić przynajmniej tak się umówiłem a dyskietek nie mam, recovery na dysku raczej też nie znajde bo to scsi i jedyne co chce zrobić windows to FORMAT na tym dysku


darkghoust
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 230
Rejestracja: 22 kwie 2007, 11:15
Lokalizacja: Cięćk/Hull UK

#7

Post napisał: darkghoust » 15 maja 2014, 15:39

Bez dyskietek to du... blada. Pisz do homaga zapytanie ile kosztuje postawienie systemu :( i ewentualnie komplet dyskietek. Dyskietki jakieś 10 lat temu kosztowały 1500 euro. Z jakieś dwa lata temu homag miał gościa który ogarniał stare systemy lepiej niż Niemcy. Opcja zainstalowania systemu z innego kompletu odpada bo każda maszyna ma indywidualne ustawienia zapisane na jednej z dyskietek.
Lubię duże zabawki. Obecnie SCM Chronos HT
Uwaga dyslektyk!!!
Bój sie dwumasa!!!!!! Podobno zjada dzieci, a z kości wysysa szpik

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Homag, Weeke”