Morbidelli u26

Dyskusje o maszynach Morbidelli

Autor tematu
KdoU
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 wrz 2015, 09:12
Lokalizacja: Gniewkowo

Morbidelli u26

#1

Post napisał: KdoU » 18 wrz 2015, 09:32

Witam jestem w posiadaniu morbidelli u26.
Działa poprawnie mam jedynie problem w tym, że chciałbym obrabiać 2 płyty wiórowe "15" na raz, a trzecią, żeby "naznaczał" na grubość 2 mm, czyli żeby na przyssawkach siedziały 3 płyty. Niestety głowica cały czas idzie na wysokości mniej wiecej 30 mm od stołu dochodząc do pierwszego polecenia w programie i nie chce iść wyżej pomimo tego że w programie zaznaczam że płyta którą ma obrabiać ma grubość 45 mm.
Prosiłbym o pomoc z rąk fachowców.
Dodam tylko, że próbowałem różnych sposobów lecz, żaden nie pomagał np. zwiekszałem w "toolsach" długość frezu, myślałem, że dzieki temu będzie iść wyżej, a różnice potem sobie wyrównam w programie.



Tagi:


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#2

Post napisał: ezbig » 18 wrz 2015, 20:09

Jakbyś wkleił kod to możnaby podyskutować, a tak to musisz poszukać odpowiedzi na forum dla jasnowidzów ;)

Jak głowica może dochodzić na jakiejś wysokości przed pierwszym poleceniem? Co w takim razie nią steruje, kod czy jakiś krasnoludek?


__MAKLER__
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 4
Rejestracja: 05 lis 2013, 15:04
Lokalizacja: Wschowa

#3

Post napisał: __MAKLER__ » 21 wrz 2015, 22:20

Spróbuj zamiast zwiększać dł. frezu, zmniejszyć go w parametrach (najlepiej założyć krótszy).
Na mojej U13 w danych maszyny jest zapisane że pole osi Z wynosi 100 mm. Jednak metodą prób (ustawienia parametrów długości frezu ) doszedłem że grubość materiału + dł frezu nie może przekroczyć jak dobrze pamiętam 73mm(nie znaczy to że na innych U13 jest tak samo, lub innych modelach). Jeżeli w nagłówku programu podałem zbyt gruby materiał, to maszyna nie wystartowała. Jak podałem że jest mniej, a w rzeczywistości był grubszy to przejazdy do pozycji G0 maszyna mi "pruła ścieżki".


szpaku-666
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 98
Rejestracja: 22 mar 2009, 19:11
Lokalizacja: Sieradz

#4

Post napisał: szpaku-666 » 27 wrz 2015, 14:03

hm
a normalne ustawienie w programie nie daje rady zazwyczaj mozna zejść na każdą wysokość wiec dziwne no chyba ze masz lekko skopane PLC to czasami robi takie psikusy

pozdro
Prawdziwy inżynier naprawi maszynę przy użyciu szlifierki kątowej i spawarki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Morbidelli”