WEGSTR gotowa frezarka za ok 2000 zł

Jeśli znasz ciekawy adres strony związanej z CNC, mechaniką lub automatyką umieść go tutaj. Zabronione jest umieszczanie linków reklamowych. Musisz mieć minimum 10 postów aby napisać coś na tym forum.

Autor tematu
szefo_18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:23
Lokalizacja: Poznań

WEGSTR gotowa frezarka za ok 2000 zł

#1

Post napisał: szefo_18 » 27 mar 2015, 13:17

Witam
Przeszukując internet trafiłem na stronę http://wegstr.com/
Przedstawiona na niej frezarka kosztuje na allegro ok 2000 złotych. Proszę o opinie na jej temat.



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: WEGSTR gotowa frezarka za ok 2000 zł

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 27 mar 2015, 13:44

Estetyczna, miesci sie do szafy i na biurko.

q
„Największym wrogiem wolności jest najedzony niewolnik.”


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#3

Post napisał: ezbig » 27 mar 2015, 15:55

Zauważyłem tę czeską myśl techniczną, a po przeczytaniu:
maximální rychlost posuvu:
osa X - 150mm/min
osa Y - 150mm/min
osa Z - 150mm/min

- váha : 6kg
też stwierdziłem, że ładnie wyglądałaby na biurku i nic po za tym. Przejazdy 15 cm na minutę! Frezowanie trwa wieki. Pod jednym z filmików z frezowaniem płytek pcb, ktoś zapytał ile trwał cały proces i padła odpowiedź - kilka godzin - gdzie na końcu i tak płytki są trawione, bo maszyna zbierała tylko lakier, a nie miedź. Sztuka dla sztuki. Konstrukcyjne przypomina jakiś projekt z internetu "cnc za 30$" czy coś w tym stylu, tylko tu mamy jakąś ładną płytę laminowaną, a tam były rury stalowe, albo płyta wiórowa.


Autor tematu
szefo_18
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 cze 2010, 22:23
Lokalizacja: Poznań

#4

Post napisał: szefo_18 » 27 mar 2015, 23:20

Dziękuję serdecznie za konkretną odpowiedź.


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#5

Post napisał: diodas1 » 28 mar 2015, 01:10

Szkoda 2000 zł na taką zabawkę. Większe zaufanie miałbym do chińskiej frezarki 3020 W tej czeskiej prowadnice wyglądają jak profile aluminiowe, na filmie widać że wrzeciono zrobione chyba z silniczka krokowego. Ogólnie może być prezentem dla chrześniaka z okazji 1-szej komunii ale do poważniejszych zadań raczej już nie.


jhusak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2010, 15:59
Lokalizacja: Łomianki

#6

Post napisał: jhusak » 29 mar 2015, 20:18

Panowie, co to za rzetelności tutaj wypisujecie (nie wszyscy :)
Wrzeciono - można przeczytać - silnik bezszczotkowy, cichy, trwały, 6000 RPM. Dlaczego i skąd to porównanie z krokowcem? Bo tak wyglada? Bez komentarza.

Na innych filmikach (oprócz tego felernego z pcb) pokazane jest jak rżnie aluminium 5-6 mm grubości. I idzie jak po maśle i jest dokładne. To, że płytki frezuje zdzierając lakier NIE ZNACZY, że nie może robić tego wydrapując miedź, skoro idzie w aluminium.

Nie ma tutaj recenzji z działania, wszystko to domysły mniej lub bardziej podparte marketingiem ze strony.

Zamierzam kupić tę frezarkę, przemawia do mnie:
- niezbyt duży poziom hałasu
- wielkość
- dokładność
- rzetelne filmiki (polecam obejrzeć ten z wycinania aluminium)
- cena(!) Netto to wyjdzie jakieś 1500.
- czas mam.

Jak mi się nie spodoba - nie będzie problemu z odsprzedażą, strata będzie niewielka, jeśli będzie. Na naukę i do małych elementów jest GIT.

Ciekawe, czy po podłączeniu marlina czy sprintera szybkości będą większe (kontrolowane przyspieszenie i te rzeczy)


diodas1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2788
Rejestracja: 15 sty 2006, 18:34
Lokalizacja: Wrocław

#7

Post napisał: diodas1 » 29 mar 2015, 20:41

No to kup. Kto bogatemu zabroni? :mrgreen: A kiedy już popracujesz na niej to koniecznie i rzetelnie napisz o swoich doświadczeniach. Może spowodujesz że maszynka stanie się hitem...


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: 251mz » 29 mar 2015, 22:00

jhusak pisze:pokazane jest jak rżnie aluminium 5-6 mm grubości. I idzie jak po maśle i jest dokładne
To przelicz sobie ile czasu tą płytkę z aluminium wykonywała ta maszyna...
Prędzej ręcznie wydrapiesz w alu ;)


ezbig
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 2103
Rejestracja: 07 lip 2006, 00:31
Lokalizacja: mazowieckie

#9

Post napisał: ezbig » 29 mar 2015, 22:58

jhusak pisze:Panowie, co to za rzetelności tutaj wypisujecie (nie wszyscy :)
Wrzeciono - można przeczytać - silnik bezszczotkowy, cichy, trwały, 6000 RPM. Dlaczego i skąd to porównanie z krokowcem? Bo tak wyglada? Bez komentarza.

Na innych filmikach (oprócz tego felernego z pcb) pokazane jest jak rżnie aluminium 5-6 mm grubości. I idzie jak po maśle i jest dokładne. To, że płytki frezuje zdzierając lakier NIE ZNACZY, że nie może robić tego wydrapując miedź, skoro idzie w aluminium.

Nie ma tutaj recenzji z działania, wszystko to domysły mniej lub bardziej podparte marketingiem ze strony.

Zamierzam kupić tę frezarkę, przemawia do mnie:
- niezbyt duży poziom hałasu
- wielkość
- dokładność
- rzetelne filmiki (polecam obejrzeć ten z wycinania aluminium)
- cena(!) Netto to wyjdzie jakieś 1500.
- czas mam.

Jak mi się nie spodoba - nie będzie problemu z odsprzedażą, strata będzie niewielka, jeśli będzie. Na naukę i do małych elementów jest GIT.

Ciekawe, czy po podłączeniu marlina czy sprintera szybkości będą większe (kontrolowane przyspieszenie i te rzeczy)
Przytoczyłem film z pcb, bo tam producent uczciwie powiedział na co stać tę maszynę, ale znając parametry ze strony, od razu wyobraziłem sobie długie godziny pracy przy każdym przykładzie. Oglądałem wszystkie. Nie potrzeba tu recenzji z działania, jej prędkość pracy ustawia ją na poziomie frezarki z kloców lego. Na filmach widać, że prowadnice są z poliamidu (lub podobnego tworzywa), a "łożyska" liniowe to ceowniki aluminiowe. Wydaje mi się, że maszyna raczej miałaby problemy z frezowaniem miedzi i dlatego autor tego nie pokazał. Przy takich parametrach jakie zapewnia ta zabawka, frez raczej nie dotrwałby ostry do końca operacji.

Twoje pieniądze, robisz z nimi co chcesz, ale mi byłoby szkoda 2000 zł na zabawkę. Wolałbym dołożyć drugie 2000-4000 i kupić coś co się nadaje do pracy.

Nie łudziłbym się nadzieją na zwiększenie prędkości. Ta konstrukcja technologicznie nie jest przystosowana do większych prędkości:
- za niskie obroty wrzeciona
- za delikatna konstrukcja
- plastikowe prowadnice
- gwinty metryczne

Jej obecna precyzja nie jest jakąś rewelacją i wynika wyłącznie z kosmicznie niskiej prędkości pracy i frezów o bardzo małej średnicy. Jak zwiększysz prędkość, to spadnie jakość i precyzja frezowania, a w dalszej konsekwencji nastąpi zużycie "prowadnic". Nie wiadomo, czy to wrzeciono w ogóle miałby wystarczającą moc na takie eksperymenty.


jhusak
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 5
Rejestracja: 16 sie 2010, 15:59
Lokalizacja: Łomianki

#10

Post napisał: jhusak » 30 mar 2015, 09:28

Nie chcę ich bronić, ale chwalą się jakimś patentem, 2 lata gwarancji...

Poproszę o info, gdzie napisane jest, że gwinty metryczne, może coś przeoczyłem.

Z drugiej strony do takich zastosowań i prędkości prowadnice poliamidowe nie są jakąś tam porażką.

Z tym frezowaniem miedzi bym nie przesadzał - 35 mikrometrów + lekkie wejście w laminat to nie jest problem; gorzej, jak w imię estetyki będziemy wyrzynać całą niepotrzebną miedź. A jeszcze można zmienić frez na grubszy.

Przy przeliczeniu 6000 obr/min (trzeba pamiętać, że silniki bezszczotkowe można utrzymywać na obrotach do pewnego stopnia w przeciwieństwie do szczotkowych) mamy 100 obrotów na sekundę, teoretycznie akceptowalna prędkość przesuwu głowicy max to 10mm/sek.

90% przypadków da się na niej zrobić.

Pewnie maszynka podatna na mody, ale wówczas wchodzimy w wyższe koszty.

Ja widzę mnóstwo zastosowań dla tej maszynki pomimo jej powolności i poliamidowych prowadnic.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Linki”