Jeśli znasz ciekawy adres strony związanej z CNC, mechaniką lub automatyką umieść go tutaj. Zabronione jest umieszczanie linków reklamowych. Musisz mieć minimum 10 postów aby napisać coś na tym forum.

Autor tematu
rchobby
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 441
Rejestracja: 31 maja 2004, 07:01
Lokalizacja: Białystok
Kontakt:

#1

Post napisał: rchobby » 08 cze 2004, 13:39

Proponuję zerknąć na stronę http://www.embeddedtronics.com. Kilka podpowiedzi z mechaniki i rozwiązania układów sterowania z mikrokrokiem. Plus kilka innych tematów niekoniecznie cnc. Na zdjęciu prosty gwintownik trapezowy - tylko do nakrętek z tworzyw. Standardowe, tanie nakretki metalowe mają zbyt duże luzy - sam się przekonałem, a fabryczne gwintowniki są bardzo drogie (ponad 100zł) i trudno dostępne. Jeżeli wykonam taki gwintownik (nie wiem jeszcze kiedy) opiszę efekty na forum.

[ Add: 2004-06-09, 07:17 ]
Wczoraj napisałem - nie wiem kiedy - i zrobiłem wczoraj. Śruba trapezowa 12x3 nacięta stożkowo z 3 stron, max. szerokość szczeliny ok. 5mm. Zrobiłem kilka nakrętek z kołnierzem, nie znam nazwy dokładnej tworzywa - tarnamid lub polyamid - pręt 30mm. Jak na razie są lepsze od posiadanych metalowych. Czy sprawdzą się w maszynie, powinny. Obracją się lekko, bez oporów, praktycznie bez luzów. Wymagały kilku przejść gwintownika zamocowanego w wiertarce akumulatorowej. Przy pierwszych próbach w nakrętce był otwór 8.5mm i nie mogłem gwintować. Zwiększyłem do 9.5mm i już nie miałem żadnych problemów. Uważam że warto spróbować, koszt praktycznie zero tylko trochę czasu, w moim wypadku ok. 2-3h i mam 4 nakrętki idealnie dopasowane do śruby.
Załączniki
acmetap.jpg
acmetap.jpg (12.13 KiB) Przejrzano 781 razy



Tagi:

Wróć do „Linki”