Elektrodrążarka wgłębna

Dyskusje na temat maszyn do obróbki erozyjnej
Awatar użytkownika

Autor tematu
sokon
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

Elektrodrążarka wgłębna

#1

Post napisał: sokon » 19 lis 2014, 13:23

Jaką Waszym zdaniem kupić elektrodrążarkę. Chodzi mi oczywiście o sprzęt używany, na co zwrócić uwagę, czym się kierować w wyborze. Drążenie gniazd maks na jakieś 300x300x60, czas wykonania nie musi powalać.


Solidworks, SprutCam, HSMWorks,
Avia FNK40N, Heidenhain 310
Cincinnati Sabre 750, Acramatic 2100,
Elektrodrążarka wgłębna BP-95,
LinuxCNC, CamBam
Instagram @ndbjmachineworks
Formy wtryskowe - projektowanie i produkcja

Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 19 lis 2014, 14:35

Ważny jest przede wszystkim generator który pozwala pracować elektrodami grafitowymi. Grafit gwarantuje większą wydajność drążenia np. żeber, ostrych naroży itp. itd. łatwość wykonania elektrod grafitowych. Zmieniacz elektrod (magazyn) choćby na 4 sztuki też jest przydatny jeśli planujesz puszczać bezobsługowy proces na noc lub na weekend ale dla bezpieczeństwa system gaśniczy się tu prosi. Wszystko zależy od tego co dopalasz czyli zastosowanie i czy jest to twoja pierwsza maszyna czy kolejne jak dokładność części, chropowatość końcowa i wydajność cię interesuje. Zawsze proś o wykonanie testu. Masz skalę porównawczą. Moc generatora jest istotna przy dużych elektrodach gdzie możesz dać dużą szczelinę iskrową przy obr zgrubnej.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

Awatar użytkownika

maz
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 894
Rejestracja: 20 cze 2007, 22:55
Lokalizacja: Blachownia
Kontakt:

#3

Post napisał: maz » 19 lis 2014, 19:37

Co masz zamiar drążyć?
Kazde parametry sa idealne, czasami tylko narzedzia sa malo wytrzymale :-)
Kazdy wymiar da sie osiagnac, czasami wystaczy docisnac mocniej urzadzenie pomiarowe ;-)

Awatar użytkownika

Autor tematu
sokon
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: sokon » 19 lis 2014, 20:53

Jeżeli chodzi o generator to już mi mówili, żeby się nim zainteresować bo jest bardzo ważny, podajnik dobra rzecz, co do systemu gaśniczego to o tym nie pomyślałem.

Drążone będą głównie stemple i matryce do form wtryskowych, kształty i rozmiary są naprawdę różne więc ciężko tu cokolwiek więcej napisać.
Solidworks, SprutCam, HSMWorks,
Avia FNK40N, Heidenhain 310
Cincinnati Sabre 750, Acramatic 2100,
Elektrodrążarka wgłębna BP-95,
LinuxCNC, CamBam
Instagram @ndbjmachineworks
Formy wtryskowe - projektowanie i produkcja


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#5

Post napisał: zibi » 20 lis 2014, 09:12

Zrób test drążenia żebra w pełnym materiale. Zbadaj czas, zużycie elektrody i stan powierzchni pod polerowanie (ewentualne przypalenia). Sprawdź czy potrzebna woda obiegowa do chłodzenia oleju czy jest stacja chłodnicza. Jaki rodzaj mocowania PREFERUJESZ? EROWA, 3R, HIRSZMAN?
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

Awatar użytkownika

Autor tematu
sokon
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 248
Rejestracja: 01 gru 2011, 22:35
Lokalizacja: Warszawa

#6

Post napisał: sokon » 22 lis 2014, 02:47

Generalnie jest to pierwsza elektrodrążarka, robię na razie małe rozpoznanie, cnc do elektrod i innych prac frezerskich już jest, teraz jest potrzebna elektrodrążarka.

zibi, co do mocowania to po Twoim poście posprawdzałem co wujek google na to i chyba najlepszą opcją będzie wersja EROWA.

Gdzie w ogóle szukać jakichś używek które są do obejrzenia z możliwością zrobienia testów najlepiej na swojej elektrodzie i swojej stali?
Solidworks, SprutCam, HSMWorks,
Avia FNK40N, Heidenhain 310
Cincinnati Sabre 750, Acramatic 2100,
Elektrodrążarka wgłębna BP-95,
LinuxCNC, CamBam
Instagram @ndbjmachineworks
Formy wtryskowe - projektowanie i produkcja


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#7

Post napisał: STELMI » 22 lis 2014, 07:20

System 3R i EROWA to najpopularniejsze mocowania. Sam używam Systemu 3R i mam przejściówkę do EROWA jak klient przyjdzie ze swoimi elektrodami zrobionymi w tych uchwytach.
Kupując drążarkę sprawdź czy jest możliwość wyboru faktury, bo często klient zamawiając formę wtryskową życzy sobie konkretną fakturę, dotyczy to jednak głównie maszyn Charmilles i taką bym polecał, zresztą sam taką mam i jestem bardzo zadowolony

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Przecinarki drutowe / Elektrodrążarki / EDM”