ZADANIA z mechaniki i wytrzymałości materiałów

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
aga22-89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2013, 16:53
Lokalizacja: milanowek

ZADANIA z mechaniki i wytrzymałości materiałów

#1

Post napisał: aga22-89 » 24 maja 2013, 12:43

Potrzebuję podpowiedzi w rozwiązaniu tego zadania

Zadanie 15. Belka aluminiowa o długości 2 m o przekroju
a) koła o średnicy d
b) kwadratu o boku a
jest jednym końcem utwierdzona, a drugim obciążona siłą P = 4000 N. Obliczyć
a) średnicę d
b) długość boku a
jeżeli naprężenie dopuszczalne na zginanie kg = 160 MPa, przy czym jest wymagane, aby strzałka ugięcia nie przekraczała 1/200 długości belki.








Z GÓRY DZIĘKUJĘ....
Ostatnio zmieniony 25 maja 2013, 18:07 przez aga22-89, łącznie zmieniany 2 razy.


aga24-93

Tagi:

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#2

Post napisał: gelo » 25 maja 2013, 07:58

Skoro nie potrafisz nawet zacząć to czemu poszlas do takiej szkoły?
Nie chodzi o to żeby ktoś potrafil rozwiazac to zadanie tylko Ty masz je potrafić rozwiazac...
W sieci jest mnóstwo materiałów i przykladow jak to zrobić, ale widać nie masz na to czasu , bo facebook i youtube czeka...
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
aga22-89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2013, 16:53
Lokalizacja: milanowek

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

#3

Post napisał: aga22-89 » 25 maja 2013, 12:47

Czytaj dokładnie napisałam podpowiedzi pomocy czyli jak kiedyś pisałam NAUCZ SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM!!!!!!! PODPOWIEDŹ CZYLI NAPROWADZENIE KOGOŚ BĄDŹ WSKAZÓWKA OD CZEGO ZACZĄĆ SKORO TAKI JESTEŚ WYSZCZEKANY TO MOŻE MNIE NAPROWADZISZ????? PRZY OKAZJI SPRAWDZIMY TWOJ POZIOM INTELIGENCJI .........
Nie chcesz nie pomagaj proste nikt Cie tu nie prosi o komentarze...... Pisałeś kiedyś żę pomogłeś wielu osobom ale po co pomagasz skoro takie osoby nazywasz żebrakami(nawiązuje do innego posta) ???????? jaki to ma sens?????? jednemu pomożesz drugiego wyzwiesz od żebraków .......masz problem z osobowością?????


analizując twoją wypowiedź nie posiadam portali społecznościowych. To Tyle , nie mam ochoty odpisywać na Twoje docinki szkoda mojego cennego czasu i nie mam zamiaru zniżać się do Twojego poziomu............

ŻEGNAM
Ostatnio zmieniony 25 maja 2013, 21:25 przez aga22-89, łącznie zmieniany 3 razy.
aga24-93


zdzicho
Posty w temacie: 3

#4

Post napisał: zdzicho » 25 maja 2013, 14:19

Ulżyłaś sobie kobieto?
No to ,już ci, na pewno pomogą.
Do rozwiązywania zadania-Przystąp!
Ostatnio zmieniony 25 maja 2013, 14:23 przez zdzicho, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11570
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#5

Post napisał: RomanJ4 » 25 maja 2013, 14:25

Niestety Szanowna Panno (jak mniemam), kolega gelo ma rację.
Przez to forum przemknęło już dziesiątki takich jednodniowych "meteorów', którzy wpadli na podobny pomysł, by w ten sposób zorganizować sobie więcej wolnego czasu w uciążliwym procesie przyswajania mało interesującej wiedzy. Podobnie zresztą jest i u "elektryków", i na innych przydatnych "orłom edukacji" forach. Wygodne.
"Rzucić" temat, bez choćby cienia własnej nieważne, słusznej czy nie, inwencji i... jeszcze się obrażać za krytykę takiego podejścia do sprawy.
Może to kiedyś zrozumiesz, czego Ci szczerze życzę. Może jak będziesz edukować własne dzieci....

O, następny meteor..
Ostatnio zmieniony 25 maja 2013, 14:28 przez RomanJ4, łącznie zmieniany 3 razy.
pozdrawiam,
Roman


Autor tematu
aga22-89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2013, 16:53
Lokalizacja: milanowek

#6

Post napisał: aga22-89 » 25 maja 2013, 14:25

Oczywiście że mi ulżyło ponieważ z niewiadomych powodów " GELO"prześladuje mnie od pewnego czasu niewybrednymi postami ..... Nie rozumiem dlaczego tylko mnie . Nie jestem jedyną osobą która prosi o pomoc na tym forum , jednak tylko na mnie obwiesza swoją nienawiść do świata ...... dłużej tego tolerować nie zamierzam....
aga24-93


zdzicho
Posty w temacie: 3

#7

Post napisał: zdzicho » 25 maja 2013, 14:26

Nic mi synku nie napisała,to ja napisałem. Ty weź sobie piwo i stań w klatce, ze swoimi tekstami. Tutaj nie pobrylujesz :mrgreen:


Autor tematu
aga22-89
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 5
Posty: 13
Rejestracja: 12 kwie 2013, 16:53
Lokalizacja: milanowek

#8

Post napisał: aga22-89 » 25 maja 2013, 14:27

i tu się nie rozumiemy ... nie proszę nikogo o rozwiązanie zadania tylko o wytłumaczenie bądź naprowadzenie.... CZy jest coś złego w chęci zrozumienia??????

[ Dodano: 2013-05-25, 14:29 ]
słuchaj człowieku nie takie teksty i nie tutaj trochę ogłady słownej i kultury na forum publicznym.....
aga24-93


zdzicho
Posty w temacie: 3

#9

Post napisał: zdzicho » 25 maja 2013, 16:15

aga22-89 pisze:Oczywiście że mi ulżyło ponieważ z niewiadomych powodów " GELO"prześladuje mnie od pewnego czasu niewybrednymi postami ..... Nie rozumiem dlaczego tylko mnie . Nie jestem jedyną osobą która prosi o pomoc na tym forum , jednak tylko na mnie obwiesza swoją nienawiść do świata ...... dłużej tego tolerować nie zamierzam....
Przesadzasz . Miało to miejsce 2 ( słownie 2 razy zabrał głos w twoich tematach). Kręcisz kobieto . Nie będzie ci łatwo uzyskać tu pomoc,bo tu nie lubią ,,wyszczekanych" krętaczy.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#10

Post napisał: gelo » 26 maja 2013, 07:46

Mój post miał na celu zmotywowanie do podjęcia samodzielnych kroków na zasadzie: "no to ja wam ku....a pokaze". I widze powoli, ze to pewnie się tak skończy. Możecie mi wierzyc albo nie , ale nawet nie zwrocilem uwagi, ze to ta samo osoba co wcześniej..... To dowodzi tylko, ze albo nauczyciel jest kiepski ,bo zmusza gawiedz do szukania pomocy gdzie indziej, albo gawiedz jest do du...y :).

A koleżance powiem tylko, ze ja przez to już przeszedłem bez pomocy "interneta" i jeleni co zrobiliby to za mnie - zadania z mechaniki, analiza konstrukcji, rysunki, rzuty-sruty, kłady, wytrzymalosc materiałów, analizy matematyczne, algebra, funkcje zespolone, równania różniczkowe. Było to trochę lat temu i najprościej nie chce mi się do tego wracac, bo mam wiele innych zajec - cytuje: "To Tyle , nie mam ochoty odpisywać na Twoje docinki szkoda mojego cennego czasu i nie mam zamiaru zniżać się do Twojego poziomu............ ".
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”