Belka szukam pomocy

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
fkgrechu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2009, 15:40
Lokalizacja: Białystok

Belka szukam pomocy

#1

Post napisał: fkgrechu » 06 maja 2009, 15:48

Witam co prawda studiuje budownictwo ale mam łatwe pytanie i napewno ktos z was zna odpowiedz... chodzi mi o belke z przegubem i jak rozpisac sily w nim od czego zaleza one nikt ze znajomych nie umie mi wytlumaczyc. Poczatkowo sadzilem ze jesli belke z przegubem podzieli sie na dwie belki to sila w przegubie belki gornej (opartej) bedzie skierowana w dol a dolna bedzie skierowana w gore aby te sily sie rownowazyly
mam nadzieje ze ktos zrozumie cos z tego i da odpowiedz w google ciezko znalezc cos na ten temat przez przypadek znalazlem to forum wiec napisalem tu..
pozdrawiam



Tagi:


BrodowskiG
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 38
Rejestracja: 13 cze 2008, 19:35
Lokalizacja: Poznań

#2

Post napisał: BrodowskiG » 06 maja 2009, 16:08

dobrze myslales, jak dla lewej belki skladowe sily zaznaczysz w lewo i w golre to dla prawej belki sily wychodza w prawo i w lewo. obojetnie w ktora strone zaznaczysz, wazne zeby na obu belkach byly w kierunkach przeciwnych. oczywiscie sily przylozone w miejscu przegubu


Autor tematu
fkgrechu
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 06 maja 2009, 15:40
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: fkgrechu » 06 maja 2009, 16:29

BrodowskiG pisze:dobrze myslales, jak dla lewej belki skladowe sily zaznaczysz w lewo i w golre to dla prawej belki sily wychodza w prawo i w lewo. obojetnie w ktora strone zaznaczysz, wazne zeby na obu belkach byly w kierunkach przeciwnych. oczywiscie sily przylozone w miejscu przegubu
dobrze to rozumiem sily sie musza rownowazyc ale od czego zalezy zwrot sily nadanej w przegubie czy poprostu sam wyznaczam go dla jednej strony a w drugiej przeciwne zwroty


Fangran
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 10
Rejestracja: 29 kwie 2009, 23:18
Lokalizacja: okolice

#4

Post napisał: Fangran » 06 maja 2009, 18:34

Czesc.
BrodowskiG wyczerpał temat.
Jeśli chodzi o ten zwrot siły to popatrz na jedna stronę i zaznacz tak jak Ci się wydaje że będzie zwrot siły skierowany a z drugiej strony zaznacz przeciwnie.
A jeśli zaznaczysz byle jak (jednak zachowując zasadę "przeciwności" :)) to najwyżej Ci wyjdzie ze zwrot ma być w inna stronę niż ten który zaznaczyłeś na rysunku.
Polecam także do sprawdzenia program statyka.exe. Znajdziesz w wyszukiwarce.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”