Aplhacam post procesor

Dyskusje na temat post procesorów.

Autor tematu
tom_ucw
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 11 kwie 2015, 00:47
Lokalizacja: Barrington

Aplhacam post procesor

#1

Post napisał: tom_ucw » 11 kwie 2015, 01:16

Witam , potrzebuje post procesor do Alphacam - uzywam Homag Weeke Vantage 34M woodwop 5.0 .MRP -
Zdobylem kilkanascie post procesorow do Alphacam roznych maszyn CNC ale nie do mojej.
pomoc mile widziana
pozdrawiam



Tagi:


weeke
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2013, 16:03
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: weeke » 12 kwie 2015, 00:41

A co dokładnie potrzebujesz zrobić?
możesz użyć zawsze artcama tam nie ma problemu z zapisaniem w .ply czy .mpr
ewentualnie autocad, zapisać w dxf'ie i do postprocesora bpp5
Weeke BMG 211 Edition
Weeke Venture 4m
Weeke BHX 500


Autor tematu
tom_ucw
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 19
Rejestracja: 11 kwie 2015, 00:47
Lokalizacja: Barrington

#3

Post napisał: tom_ucw » 12 kwie 2015, 04:12

Muszę zacząć od tego , że niedawno nabyłem tą maszynę i jestem w trakcie "rozgryzania". Miałem duuużo przejść związanych z nabyciem tej maszyny, ale zaczynam dochodzić do siebie.
Używam Autocad do wszystkiego co teraz robię i to mi wystarcza (na razie). Wycinam płyty wiórowe plexę MDF etc , robię to za jednym przejściem. Nie wiem jak , tzn nigdy nie praktykowałem jak zrobić cięcie materiału na kilka "przejść". Domyślam się, że trzeba zrobić kilka warstw w Autocad, z różnymi głębokościami. Nie wiem czy da się to połączyć w jeden "pakiet" tzn w jeden program, czy po zakończeniu jednego programu (przejścia) mam włączyć "ten sam" tylko z inną głębokością cięcia ? Dodatkowa kwestia która mnie trochę męczy jest taka, że robię manualnie nesting w Autocad (proszę się nie śmiać- dopiero zaczynam) Alphacam rozwiązuje kilka z moich problemów (wielokrotne przejścia, nesting) Dzwonilem do Alphacam i chcą $1100, dzwoniłem do Stiles, oni chcą $2000 także trochę kosztowna sprawa... Nie wiem jak to się ma cenowo w Polsce? Domyślam się, że to nie zależy od kraju tylko od oprogramowania i producenta maszyny.
pozdrawiam


weeke
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 25 lis 2013, 16:03
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: weeke » 12 kwie 2015, 13:20

tom_ucw pisze:Wycinam płyty wiórowe plexę MDF etc , robię to za jednym przejściem. Nie wiem jak , tzn nigdy nie praktykowałem jak zrobić cięcie materiału na kilka "przejść". Domyślam się, że trzeba zrobić kilka warstw w Autocad, z różnymi głębokościami. Nie wiem czy da się to połączyć w jeden "pakiet" tzn w jeden program, czy po zakończeniu jednego programu (przejścia) mam włączyć "ten sam" tylko z inną głębokością cięcia ?
W Woodwop 5.0 jest taka funkcja przy użyciu frezowania konturów i innych w ZIELONYM PLUSIE w dolnym prawym rogu masz tam funkcje dodatkowe tzw. dalsze parametry i między innymi jest tam frezowanie stopniowe podajesz liczbę dosunięć np. 3 dosunięcia przy z-start - na jaką głębokość ma być pierwszy przejazd czyli dzieląc po równo grubość materiału (jeżeli tak chcesz) a materiał ma np. 20mm wpisujesz Z-start t-6.6 gdzie t to zmienna do grubości materiału i każdy z przejazdów będzie schodzić po równo. nie używając zmiennych możesz to zapisać jako Z-start 13.4


na temat nestingu nie doradzę nic ponieważ się tym nie zajmuję.
a co do cen to nie jestem za bardzo zorientowany ale tanie to one nie są
Weeke BMG 211 Edition
Weeke Venture 4m
Weeke BHX 500

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Post Procesory”