Dioda laserowa z drukarki

Na tym forum rozmawiamy o elektronice nie związanej bezpośrednio z tematem CNC

Autor tematu
mag32
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 391
Rejestracja: 31 paź 2004, 13:34
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

Dioda laserowa z drukarki

#1

Post napisał: mag32 » 09 paź 2006, 13:30

Witam.
Posiadam z demobilu moduł laserowy drukarki HP LJ 150 jego oznaczenie to HCMK-P3X
Jest tam dioda laserowa, na której pisze 3A02 lub 3AG2, oraz cyfry 0034 w drugiej linii, jest to bardzo mały i ledwo czytelny grawer. Dioda ma 4 piny, 2 z nich oznaczone na płytce jako LD1 i LD2 - czyli pewnie anoda i katoda samej diody laserowej, oraz dwa pozostałe oznaczone jako COM i PD czyli jak sądzę, są to piny diody pomiarowej. Wszystko podpięte jest pod scalaka o oznaczeniu RH4-5444 2BZU29J
jest tam też 6cio nużkowy fotoelement, prawdopodobnie odbiornik światła do synchronizacji, jakiś przetwornik CCD czy coś w tym rodzaju. Nic na nim nie pisze.

A konkretnie, chodzi mi o parametry tej diody laserowej, skąd je wziąść, ponieważ chciałem ją wykożystać do innego celu, i oczywiście dorobić do niej jakieś sensowne sterowanie.
Oczywiście, jeśli może mi ktoś podrzucić parametry pozostałych elementów tego modułu, to było by wspaniale.


Mierz co mierzalne,
a niemierzalne uczyń także mierzalnym"
(Galileo Galilei)

Tagi:

Awatar użytkownika

webserver
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 989
Rejestracja: 01 sty 2005, 17:48
Lokalizacja: Bełchatów
Kontakt:

#2

Post napisał: webserver » 09 paź 2006, 18:17

mam tez kilka rodzai takich diodek laserowych wyciagnietych z drukarek lexmark mozesz zdradzic do czego chesz uzyc ta diode ? wtedy jesli mnie to zainteresuje to popracujemy nad tym razem ;)
Pozdrawiam PlotComplex.com


Autor tematu
mag32
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 391
Rejestracja: 31 paź 2004, 13:34
Lokalizacja: Bytom
Kontakt:

#3

Post napisał: mag32 » 10 paź 2006, 11:08

Pomysłów jest wiele, najważniejsze to uzyskać parametry tego maleństwa a najlepiej cały PDFik.
Mierz co mierzalne,
a niemierzalne uczyń także mierzalnym"
(Galileo Galilei)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika ogólna”