Pomocy!!!zablokowany magazyn na Bridgeport INT308H

Dyskusje dotyczące maszyn Bridgeport, Romi, Hardinge

Autor tematu
Arturo914
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 gru 2006, 10:35
Lokalizacja: Toruń/Gdańsk
Kontakt:

Pomocy!!!zablokowany magazyn na Bridgeport INT308H

#1

Post napisał: Arturo914 » 20 gru 2006, 11:00

Witam!
potrzebuje pomocy a niebardzo wiem jak sobie z tym poradzic, a przerzucilem juz wszystkie dtr'ki i instrukcje

Mam centrum CNC Bridgeport INT 308H na Heidenhain TNC155...
podczas ktoregos z rozruchow przy wymianie narzedzia sprezarka nie dala wystarczajaco duzo cisnienia na dokonczenie fazy wymiany narzedzia.
mowiac krotko mam w stozku maszyny zalozone narzedzie i jest ono jednoczesnie w magazynku, ktory nie odjechal z braku cisnienia.
przy wylaczeniu i wlaczeniu maszyny i dostarczenia odpowiedniego cisnienia magazynek nadal sie nie cofnal, tak ze mam teraz te trzy elementy sprzegniete ze soba i startujac na nowo maszyne nie moge przejechac "reference punktow" bo swieci sie monit o nie cofnieciu magazynka.tak wiec nie moge na niej pracowac i stoi jak zakleta, proby recznego cofniecia skonczyly sie jedynie na kroplach potu na czole

pomocy

pozdrawiam
Artur



Tagi:


przecier
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 9
Rejestracja: 22 gru 2006, 18:06
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: przecier » 22 gru 2006, 18:15

Witam!
Nie znam tej maszyny ale miałem podobny problem.
Znajdź elektrozawór cofający magazynek. Na elektrozaworze powinien być awaryjny przycisk, naciśnij go może magazyn się cofnie.


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: wladca-swiata » 08 lut 2007, 15:38

Nie wiem jak jest na 155, ale na 530 trzeba wcisnąc na klawiaturze MOD i poźniej HELP i wchodzi się do ręczniego sterowania magazynem, tam można odjechać magazyniem "na siłe", jednak nigdy nie pracowałemna155, a 530 jest o duuuuuzo nowsza, także pewnie na nic się to zda, ale może Cię na coś nakieruje.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Bridgeport / Romi / Hardinge”