Tos WHN 13 cisnienie

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
hss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2008, 23:06
Lokalizacja: Częstochowa

Tos WHN 13 cisnienie

#1

Post napisał: hss » 04 sty 2010, 20:33

witam streszczajac temat: nowa maszyna tos-a whn13 (z hajdem) wkrotce po odjezdzie serwisu wyskoczyl blad PLC27 (awaria smarowniczek niskie cisnienie) zagladalem do ksiazki i tam pisze tylko tyle iz jest to blad 1 klasy z ktorym mozna pracowac ale tylko w midi,i nic pozatym maszyna jest na gwarancji, na hali jest niska temperatura czy ktos orientuje sie bardziej jaki moze byc powod tego stanu rzeczy czy oczekiwac na serwis ktory pewnie pojawil by sie do tygodnia od zgloszenia ale moj kierownik boji sie podjac takiej decyzji o telefonie wiec jestem troche w kropce .... moze ktos juz mial taki przypadek w tej maszynie badz innej.... powod wydaje mi sie byc natury mechanicznej poprostu brak mi pomyslow....pozdrawiam i sorki jesli zle temat umiescilem



Tagi:


Tabikgo
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 56
Rejestracja: 09 mar 2007, 21:34
Lokalizacja: Zduńska Wola

#2

Post napisał: Tabikgo » 04 sty 2010, 22:16

Witam.
Nie znam tej maszyny, ale może sprawdź poziom oleju smarującego w zbiorniku.
A przy okazji fajnego masz kierownika :)
Pozdrawiam.


precyzja
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 1
Posty: 74
Rejestracja: 27 lip 2008, 22:29
Lokalizacja: warszawa

awaria smarowniczek

#3

Post napisał: precyzja » 05 sty 2010, 00:05

Witaj kolego,podejrzewam że sprzedano wam maszynę z prowadnicami które nie mają ciśnieniowego smarowania,jeśli tak to musisz się przyzwyczaić do tego komunikatu,będziesz go często widział,gdybyś mógł sprecyzować dokładniej w jakim wykonaniu masz maszynę,może to być problem niewłaściwego oleju,mógłbym ci pomóc ale musiał bym wiedzieć czy twoja maszyna ma opcje automatycznej blokady hydraulicznej niepracujących osi,i czy ma zabudowane prowadnice i które?

Pozdrawiam
precyzja

Awatar użytkownika

easy2002
Moderator
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1998
Rejestracja: 27 lis 2004, 19:40
Lokalizacja: Gniew
Kontakt:

#4

Post napisał: easy2002 » 05 sty 2010, 18:53

Witaj
Podejrzewałbym temperaturę jeśli twierdzisz że masz niską i z tego powodu olej jest za gęsty
Jak masz taka możliwość to nagrzej maszynę nawiewem ciepłego powietrza lub zostaw maszynę włączona przez długi czas
Szkoda było by wzywać serwis który od razu stwierdzi, że na warsztacie jest za zimno
Może też być dobrym rozwiązaniem zmiana oleju na olej o innej gęstość na czas zimy
... z poważaniem ....pozdrawiam --- Doceń to że, poświęciłem Ci trochę czasu !!! wciśnij "pomógł" to nic nie kosztuje ;-) ---
Moja pierwsza i druga maszynka a trzecia w fazie testu http://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t=2281


Autor tematu
hss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2008, 23:06
Lokalizacja: Częstochowa

#5

Post napisał: hss » 05 sty 2010, 19:46

easy2002 pisze:Witaj
Podejrzewałbym temperaturę jeśli twierdzisz że masz niską i z tego powodu olej jest za gęsty
Jak masz taka możliwość to nagrzej maszynę nawiewem ciepłego powietrza lub zostaw maszynę włączona przez długi czas
Szkoda było by wzywać serwis który od razu stwierdzi, że na warsztacie jest za zimno
Może też być dobrym rozwiązaniem zmiana oleju na olej o innej gęstość na czas zimy
Olej jest naprawde gesty aczkolwiek zalecany przez producenta wlewany przy serwisie, na tyle ze ciezko go zetrzec z bagnetu a oko poziomu oleju nie zmienia poziomu nawet gdy zbiornik jest pusty, dlatego podejrzewam temperaturke wlasnie, maszyna ma dwa tryby pracy aktualnie przelaczony na zimowy max.obr2000 i nizsze posowy z danych maszynowych ktore jeszcze moge wyczytac z kompa to pojedyncze temperatury na silnikach, wachaja sie kolo 12 stopni po 8-12 godzinach pracy dochodzilem nawet do 16-18, z dodatkowych informacji moge jeszcze podac ze problem wystepuje na belce maszyny moja os Y reszta odziwo smaruje normalnie i smarowanie napewno jest olej ubywa po (konkretnym) nasmarowaniu wszystkich osi, nie uzyskuje 18 barow na smarowniczce jesli wierzyc ksiazce i dlatego ten komunikat... co do nagrzewnicy bede musial powalczyc o nia, nawet jesli nie pomoze maszynie mi sie przyda he he.... pozdrawiam

[ Dodano: 2010-01-05, 20:15 ]
precyzja pisze:Witaj kolego,podejrzewam że sprzedano wam maszynę z prowadnicami które nie mają ciśnieniowego smarowania,jeśli tak to musisz się przyzwyczaić do tego komunikatu,będziesz go często widział,gdybyś mógł sprecyzować dokładniej w jakim wykonaniu masz maszynę,może to być problem niewłaściwego oleju,mógłbym ci pomóc ale musiał bym wiedzieć czy twoja maszyna ma opcje automatycznej blokady hydraulicznej niepracujących osi,i czy ma zabudowane prowadnice i które?

Pozdrawiam
olej (firmy shell) jest taki jaki zaleca producent do tego typu maszyn jestem za to pewny w 100%, jezeli ta maszyna nie miala by cisnieniowego smarowania usunieto by taka przeszkode jak ten komunikat w plc (tak sobie mysle), co do blokady, wystepuje blokada sterowania przy wlaczeniu maszyny ktora omijam recznym zjechaniem na referencjaly (84159 itd.) i pracuje dalej az do wlaczenia grzybka gdzie trzeba powtorzyc te czynnosc bez bazowania.prowadnice ma zabudowane wszytkie nie wiem czy jakos te informacje wplyna na rozwiazanie mojego problemu ale wydaje mi sie ze podalem te ktorych potrzebowales,
pozdrawiam i dzieki za wasz czas

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”