Pytanie o podpórki pod auto

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
spider12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2012, 21:17
Lokalizacja: Siemianowice

Pytanie o podpórki pod auto

#1

Post napisał: spider12 » 26 lut 2012, 20:47

Witam ,
Idzie wiosna potrzebuje podpórki solidne najlepiej spawane z grubego materiału czy ktoś może mi zapodać jakieś fajne pomysły na podpórkę może ktoś coś takiego robi możemy się dogadać?? To musi być pewna konstrukcja a kupionym nie ufam.

Pozdrawiam Dawid
Ostatnio zmieniony 26 lut 2012, 21:36 przez spider12, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#2

Post napisał: pabloid » 26 lut 2012, 21:09

Proponuje dwa odcinki kolejowej szyny zespawane ze sobą. Całkowicie spełnia to założenia. Kształt, wymiary, przeznaczenie- nieważne. Nazywa się to podpórka. Acha byłbym zapomniał- żeby nie zawieść swojego zaufania szyny koniecznie musisz ukraść.


Autor tematu
spider12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2012, 21:17
Lokalizacja: Siemianowice

#3

Post napisał: spider12 » 26 lut 2012, 21:33

haha bardzo śmieszne szkoda że nie otrzymałem pomocy porady moim zdaniem są nie poważne
PS: nie mam spawarki by sobie pospawać


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#4

Post napisał: pabloid » 26 lut 2012, 22:06

No to musisz ukraść już gotowe- bo kupionym nie ufasz, a zrobić nie masz jak...Zadaj poważne pytanie , może ktoś ci pomoże...widzę, że w ramach ułatwienia usunąłes z pierwszego postu, że to coś ma związek z autem. Powodzenia :cool:

Awatar użytkownika

MlKl
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 3706
Rejestracja: 15 sie 2010, 13:44
Lokalizacja: Błonie
Kontakt:

#5

Post napisał: MlKl » 26 lut 2012, 23:20

Jak już ci autko o własnych siłach nie stoi, to na szrot z nim, nie warto podpierać :P


mariuszbroda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 430
Rejestracja: 13 lip 2011, 21:57
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: mariuszbroda » 27 lut 2012, 01:40

dobre,dobre :lol: te porady....szyny zespawać,wcześniej ukraść....dłuuuuugo się śmiałem,ale gościu chyba do reszty i wszystkiego stracił zaufanie :lol:

[ Dodano: 2012-02-27, 01:44 ]
nie no głupio mi się zrobiło...jednak muszę coś doradzić spajderowi....znaczy jak kupiłem auto,to poszedłem kupić spawarkę...też tak zrób,ale nie kupuj droższej od auta...


pabloid
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1031
Rejestracja: 19 paź 2010, 18:53
Lokalizacja: ~ Kraków

#7

Post napisał: pabloid » 27 lut 2012, 09:38

mariuszbroda pisze:dobre,dobre te porady....szyny zespawać,wcześniej ukraść....dłuuuuugo się śmiałem,ale gościu chyba do reszty i wszystkiego stracił zaufanie

Muszę się trochę wytłumaczyć: jak przeczytałem pierwszego posta autora wątku to mi ręce opadły, dlatego pozwoliłem sobie na trochę złośliwości. A to po to, by pokazać jaka jest precyzyjna odpowiedź na nieprecyzyjnie zadane pytanie. Spełniłem bowiem wszystkie założenia, proponujac te szyny i ich zespawanie, ba nawet na niechęć autora do zakupionych przedmiotów udało mi się znależć radę :wink: Taka rada zatem dla początkujących: trzeba precyzyjnie formułowac swoje myśli. Czekamy zatem na konkretne już pytanie od autora wątku...


Autor tematu
spider12
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 7
Posty: 9
Rejestracja: 14 lut 2012, 21:17
Lokalizacja: Siemianowice

#8

Post napisał: spider12 » 27 lut 2012, 21:12

twoje uwagi nie są na miejscu i zaniżają poziom tego forum nie wypada odzywać się tak do żółtodzioba mam na myśli siebie na tym forum w ten sposób ,wracając do pytania :

Nie mogę znaleźdz dobrych pewnych podpórek pod samochód?

Zadaje to pytanie tu ponieważ może ktoś kto zajmuje się mechaniką , ślusarstwem ,spawaniem hobby-stycznie bądź pracuje w tym fachu może mi podsunie jakiś pomysł może macie jakieś zdjęcia rysunki itd itp pyzatym nie mam spawarki chciałbym się nauczyć spawać interesuje mnie metoda TIG powiedzcie jak 6-latkowi jaką spawarkę wybrać jakiej firmy bo o to chodzi na jaką firmę zwrócić uwagę.

Awatar użytkownika

Yogi_
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 759
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:07
Lokalizacja: Braniewo

#9

Post napisał: Yogi_ » 27 lut 2012, 21:27

Urwał nać!
Jak sześciolatkowi - TIG:
https://www.cnc.info.pl/search.htm?mode=results
Przeczytaj i wróć z pytaniami.
Dalej wiekowo - dorośnij, w międzyczasie ucz się pilnie, jak dorośniesz idź na uczelnię techniczną i tam nauczysz się o pracy metali (rur i przetyczek) na ścinanie i będziesz mógł sobie policzyć czy kupne podpory są be.
Przy okazji może uda Ci się zrobić kurs spawacza i będziesz mógł z pełną świadomością pospawać podpórki gwarantujące bezpieczeństwo większe niż sklepowe, bo pod te na których będziesz się uczył to bym się nie położył.

P.S. Włącz sprawdzanie błędów. O ile IE takowe posiada.
Pozdrawiam
Krzysiek


Raven
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 4
Posty: 681
Rejestracja: 24 paź 2011, 11:54
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post napisał: Raven » 28 lut 2012, 15:01

:roll:

spider12 - miejsca w piaskownicy zabrakło?

Zakładam, że nie chciałeś aby rozbolały nas brzuchy tylko abyśmy potraktowali cię poważnie...

Niestety chwilowo mam problemy z oddychaniem... ze śmiechu...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”