Koła do TSB 20

Tematy inne dotyczące mechaniki nie pasujące do żadnego z działów.

Autor tematu
rotkiw234
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2007, 09:22
Lokalizacja: Kujawsko- pomorskie

Koła do TSB 20

#1

Post napisał: rotkiw234 » 30 maja 2007, 15:56

Witam wszystkich!
Czy moze mnie ktos poratowac? Potrzebuje koła zebatego do tokarki TSB 20 od prawych i lewych obrotów sruby pociagowej oraz listwę zebata i koło ktore sie po niej toczy. Moze ktos ma jakies namiary na sklep internetowy ktory zajmuje sie sprzedaża tych kół. A ch jakby ktos mnial jeszcze jakies niepotzrebne koła od gitary to tej tokarzeczki to przosze sie odezwac. Pozdrawiam Sławek gg 7024416



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#2

Post napisał: DZIKUS » 30 maja 2007, 16:03

naprawde myslisz, ze "ot tak, po prostu" mozna kupic jakies czesci zamienne do tokarki ktora nie jest produkowana juz ze dwadziescia lat? czasami na allegro mozna trafic jakies pojedyncze uzywane czesci od jakichs tokarek, tylko czesto sprzedajacy sam nie wie co sprzedaje. sam kiedys mialem szczescie i tanio kupielm zestaw kol zmianowych, ale sprzedajacy rowneiz nei byl pewien od jekiego modelu dokaldnie one sa.

przypomnailo mi sie jeszcze, ze jais facet intensywnie poszukuje glupiego konika, chyba wlasnie tez do tsb 20. pisal o tym an forum juz z rok temu, a jego niekompletna tokarke wciaz czasami widuje wystawiona na allegro, rowneiz ebz tegoz niesczesnego konika. rownoczesnie koles zaznacza, ze tokarke sprzeda w stanie takim jak jest, albo kupi do neij konik.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


qqaz
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2082
Rejestracja: 28 sty 2007, 16:12
Lokalizacja: Łódź

#3

Post napisał: qqaz » 30 maja 2007, 17:20

zębatkę z kołem możesz próbować zastapić elementami ze sklepu tego forum - baner wyżej. Nie koniecznie bedzie dokładnie pasować ale doprowadzisz do możliwości jakiegokolwiek ruchu suportu., choćby z ręki. W każdym razie jest taka szansa. Dalej już na własnej "maszynie" może jakieś kółko zębate da się przerobić i zacznie chodzić posów. Tylko oby się nie okazało że tokarka w tych węzłach miała korygowane zęby i kupowane z CNC elementy nie dadzą się dopasować. Ale ryzykujesz raptem 150 zł. I nie licz na trwałość takiej prowizorki.


faniron
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 320
Rejestracja: 12 lut 2006, 18:56
Lokalizacja: Dolnośląskie

#4

Post napisał: faniron » 30 maja 2007, 19:51

Mam do spieniężenia komplet komplet kół do w/w tokarki, całą skrzynkę "pod suportową" i w zasadzie listwę też mógłbym miec. Zainteresowanych zapraszam na priv.


Autor tematu
rotkiw234
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 15
Rejestracja: 23 maja 2007, 09:22
Lokalizacja: Kujawsko- pomorskie

#5

Post napisał: rotkiw234 » 30 maja 2007, 21:38

DZIKUS,
dzieki za rade Pozdro Sławek


ARGUS
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 2125
Rejestracja: 09 kwie 2007, 22:41
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post napisał: ARGUS » 30 maja 2007, 22:30

faniron pisze:Mam do spieniężenia komplet komplet kół do w/w tokarki, całą skrzynkę "pod suportową" i w zasadzie listwę też mógłbym miec. Zainteresowanych zapraszam na priv.
Skrzynke podsuportową ?
chodzi o tą z dwoma dzwigniami, z której "wychodzi" śruba posówu?
jeśli tak to jestem zainteresowany
proszę o wiadomość na PW


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1493
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#7

Post napisał: rynio_di » 06 lis 2007, 11:29

Nie chciałem zakładać nowego tematu więc myślę, że i tu poradzicie jak to zrobić? Zakupiłem tsb-20 i staram się ją doprowadzić do miłego oku i technicznego stan jak najlepszego. A problem mam w... smarowniczkach. Chcę ich wymienić na nowe,czyste,nie pogniecione i tu moje pytanie czy są takiego typu w sprzedaży . jak wyjmować stare aby nie zniszczyć całkiem i w razie potrzeby na nowo założyć czy dać sobie spokój i tylko przedmuchać , przemyć ,nasmarować. i będzie OK. Kolega który poszukuje listwy ,mam listwę 1000mm lecz nie jest to od tsb 20 ale może byś dopasował, a ile zębów na kole które poszukujesz ? mam kilka lużnych kół może bym ci dobrał.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mechanika”