Dokładność obróbki w SolidCAM


Autor tematu
debek1989
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2012, 12:19
Lokalizacja: W-wa

Dokładność obróbki w SolidCAM

#1

Post napisał: debek1989 » 03 lip 2012, 22:42

Witam,

Czy ktoś z użytkowników SolidCAM posiada informacje z jaką dokładnością przeprowadzana jest symulacja procesu obróbki (generowanie programu na maszynę)?

Z góry dzięki za odpowiedź.
Pzdr



Tagi:


STELMI
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 551
Rejestracja: 23 mar 2008, 11:30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

#2

Post napisał: STELMI » 04 lip 2012, 06:35

możesz nieco jaśniej zadać pytanie? Generalnie używając sondę narzędziową i korektor średnicy narzędzia z solidcama można bardzo dużą dokładność otrzymac


Autor tematu
debek1989
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 30 sty 2012, 12:19
Lokalizacja: W-wa

#3

Post napisał: debek1989 » 05 lip 2012, 09:52

Ogólnie to jest tak, że każdy program CAM posiada określoną dokładność obliczania toru narzędzia w trakcie wirtualnej obróbki. Dokładność ta ma wpływ na program obróbkowy generowany przez postprocesor. Chodzi mi o to jak duży błąd w wynikowej dokładności wymiarowej detalu (w porównaniu z założeniami), jest generowany na etapie modelowania obróbki w programie CAM (w tym przypdaku SolidCAM). Mam nadzieję, że troche wyjaśniłem mój problem.

Pozdrawiam


wareluk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 07 lis 2011, 06:22
Lokalizacja: Wołomin
Kontakt:

#4

Post napisał: wareluk » 11 sie 2012, 20:03

Jeżeli dobrze kojarzę to mówimy tu o dwóch różnych rzeczach. Możesz ustawić zarówno dokładność obróbki (ma ona wpływ na rzeczywistą obróbkę na maszynie a więc i na długość programu) jak i dokładność symulacji (dzięki niej masz dokładniej odwzorowaną symulację). Dodatkowo jest jeszcze np. dokładność wchytywania bryły która ma być obrabiana. Także na dokładność obróbki wpływa kilka parametrów które możesz zmieniać. Nie jestem na 100% pewien ale wydaje mi się że tak właśnie jest :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „SolidCAM”