SKK-MB2 + SKK01 - działało i przestało nie wiem dlaczego

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
RafalM
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 26 lis 2004, 08:18
Lokalizacja: Żory

SKK-MB2 + SKK01 - działało i przestało nie wiem dlaczego

#1

Post napisał: RafalM » 29 lut 2008, 23:49

witam Szanownych Kolegów

Mój problem wygląda tak:

Podłączyłem płytę do jednego sterownika i zasilacz, uruchomiłem mach i po chwili mogłem sobie kręcić silniczkiem w lewo w prawo. No wiec kupiłem porządną skrzynkę zmontowałem wszystko do kupy i niestety już nie działa:-(.

Myślałem,że jakieś zwarcie się wkradło, ale nie. Więc wymontowałem jeden sterownik i podłączyłem wszystko elegancko jak pierwotnie. Niestety nie działa:-(

a wygląda to tak:
- włączam zasilanie bez podłączonego lpt - silnik buczy nie można nim kręcić rączką - znaczy sie czoper działa, ale jak podłącze lpt i mach2-a silnik sie luzuje i ani drgnie. wszystkie połączenia sprawdzone kilkakrotnie i nic. Zasilanie na sterowniku jest dioda się pali. Zasilanie silnika jest. Po ponownym odłączeniu lpt silnik buczy.

- wykluczam uszkodzenie lpt - gdyż sprawdziłem to na 3 kompach - taki sam objaw
- wykluczam uszkodzenie sterownika silników gdyż 2 były testowane i działały pierwotnie a wypróbowałem 2 nowe świeżo odpakowane z pudełka.

Nie mam pomysłów na sprawdzenie co się stało. Konstruuje ploter termiczny mam już połowę a tu klapa. Proszę pomóżcie bo wpadnę w jakiś obłęd. W załączeniu przesyłam kilka fotek (w moje galerii) żeby nie być gołosłowny. Za wszelką pomoc z góry dziękuje. Odwdzięczę się w każdy sposób w miarę możliwości :???:

Pozdrowienia RafalM



Tagi:


berrrcik21
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 414
Rejestracja: 06 maja 2007, 23:31
Lokalizacja: Kraków

#2

Post napisał: berrrcik21 » 01 mar 2008, 00:22

Witam,
jeżeli używasz programu Mach2 lub 3 wejdź w ustawienia port&pins-->output pins odznacz active low przy enalbe line 1, port 1, pin17. Powinno być ok. A jak podłączasz kable LPT do święci "RESET" i czy da się go "wcisnąć"??
Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa.
Demokryt

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”