magazyn podaje złe narzędzie???

Rozmowy na temat układów elektronicznych sterowania obrabiarek CNC

Autor tematu
ciho
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 17:49
Lokalizacja: śląsk

magazyn podaje złe narzędzie???

#1

Post napisał: ciho » 11 sie 2011, 21:01

witam
Pracuje na maszynie cincinnati 750 i mam dosyć poważny problem !?Maszyna myli narzedzia tzn. kiedy w programie wywolywane jest narzędzie np nr 19 magazyn podaje nr 20 na wyswietlaczu monitora widac T19 (nie chodzitu tylko o nr 19 . podalem dla przykladu ,myli sie o 1 miejsce ).Zdarza sie to sporadycznie ,ale nie moge zostawic maszyny bez nadzoru bo w kazdym momenciu moze byc kraksa.Gdzie jest problem czujnik jakis , mechanika , NIE MAM POJĘCIA ??ZA podrzucenie jakis pomysłów z góry dzięki



Tagi:

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#2

Post napisał: adam Fx » 11 sie 2011, 21:38

aa czyli nie zawsze myli? jadąc jedne i te same sztuki z jednego programu cały czas podaje T20 a coś jej nagle odwali i na kolejnej sztuce poda np.T19 myśląc że to T20?? jeśli tak stawiam na czujniki magazynu narzędzi ... nie wiem na jakiej zasadzie działa twój magazyn - ale znany jest mi przykład z tokarki - układ elektroniczny na 3 fotodiody i stalowy perforowany pierścień przysłaniając odpowiednie sekwencje diod rozpoznaje na którym gnieździe jest aktualnie - wilgoć co jakiś czas doprowadzała układ do świrowania do tego stopnia że raz nawet w czasie wytaczania obróciło mi głowice w materiale
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
ciho
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 17:49
Lokalizacja: śląsk

#3

Post napisał: ciho » 11 sie 2011, 22:13

niekoniecznie t 20 dzis pomyliło t1 z t2 . no powiedzmy zrobi 10 sztuk ok a a przy 11 ta pomylka albo zrobi przy 2 sztuce pomylke a pozniej do 100sztuki ok . no są tam jakies czujniki: zółte kabelki i diodka czerwona , maszyna swiezo nabyta musze zerknąc w magazyn .Ale jak temu zaradzic wyczyscic porządnie , wymienic czujnik .

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 12 sie 2011, 12:36

no po pierwsze to warto by poznać zasadę działania i zajrzeć do schematu no niestety nie znam twojej maszyny wiec nie mogę powiedzieć że wykrywa właściwe gniazdo w taki sposób jak pisałem wyżej ... widoczne czujniki to nie koniecznie czujniki właściwego gniazda może to być np. czujnik czy gniazdo jest puste ( by nie wpakować narzędzia w zajęty przez inne narzędzie "kubek")

najczęstsze awarie to : luźne lub zabrudzone czujniki , jak luz pisałem wilgoć wewnątrz czujników lub samego układu elektronicznego jeśli takowy jest zamontowany np. w rewolwerze a nie w szafie sterowniczej , uszkodzone kable .... dalsze przyczyny to : wina układu czytającego dane z czujników, coś ze sterowaniem lub programem sterującym

ja stawiam na uszkodzenie w samej głowicy i z winy czujników
wiedzę że jesteś ze śląska jak będziesz w Gliwicach i przypadkiem będziesz miał tą maszynę w plecaku to wpadnij do mnie na garaż zobaczymy co da się zrobić;) na odległość to można tylko zgadywać
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


Autor tematu
ciho
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 24
Rejestracja: 25 lip 2011, 17:49
Lokalizacja: śląsk

#5

Post napisał: ciho » 12 sie 2011, 16:55

hahahah zapakuje ją chyba do reklamówy ... ale generalnie dzieki za zainteresowanie tematem !

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Elektronika CNC”