Jaka prasa krawędziowa

Prasy, gilotyny, krawędziówki, tłoczniki i wykrojniki, etc...

Autor tematu
BOSS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2004, 11:48
Lokalizacja: KrakĂłw

Jaka prasa krawędziowa

#1

Post napisał: BOSS » 24 paź 2011, 20:40

Witam ! Potrzebuję pomocy w wyborze prasy krawędziowe. Moje oczekiwania to : 1. Prasa musi być nowa, 2. Szerokość 1000mm do 1500mm ( najlepiej ok. 1250 ). Sterowanie NC lub CNC, dwu lub trzy osiowa. Mam na oku ( w przystępnej cenie ) prasy firm Ermaksan ( producent z turcji więc mam obawy ) oraz Boschert ( podobno niemeickie ). Prasa ma być wykorzystywana do niedużej ilości gięć balchy 1mm do 2mm ( potrzebuję dokładności a wszyscy z czasem p....ą robotę i mają długie terminy - prasa nie zwróci się chyba przez 10 lat ale wygoda jest ważniejsza :smile: ). Może polecanie jakąś inną prasę ? ( w przystępnej cenie - ok. 20 - 25 tyś euro ) ?



Tagi:

Awatar użytkownika

clubber84
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1191
Rejestracja: 28 sie 2011, 10:34
Lokalizacja: Zach-Pom

#2

Post napisał: clubber84 » 24 paź 2011, 22:07

Witam,
jakby nie patrzeć, to całkiem dokładna jest krawędziarka DENER MAKINA Smart 40-15. Całkiem w rozsądnej cenie.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 15 lis 2011, 22:13 przez clubber84, łącznie zmieniany 2 razy.

Awatar użytkownika

smigus1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:01
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#3

Post napisał: smigus1 » 08 lis 2011, 20:16

Jeżeli Dener jest niemiecki to Ermaksan rownież ;).
W polsce pracuje wiele tureckich maszyn, nie tylko Ermaksana.Ja zajmuję się serwisem obrabiarek do blachy, głównie tureckich.
Jeżeli masz jakieś pytania chętnie opowiem ci o różnicach pomiędzy nimi, z punktu widzenia serwisanta i użytkownika a nie handlowca :), bo jak widomo dla handlowców niema rzeczy nie możliwych.
Na początek powiem ci, że niezależnie od wybranego producenta maszyny wszystko i tak zależy od sterowania, a w tureckich maszynach niezależnie od producenta tylko korpus jest turecki.


Autor tematu
BOSS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2004, 11:48
Lokalizacja: KrakĂłw

#4

Post napisał: BOSS » 14 lis 2011, 08:39

Na polu walki zostały prasy Boschert i Ermaksan.
Interesuje mnie opinia o prasie Ermaksan Power Bend Pro ze sterowaniem Cybelec DNC60. Będę wdzięczny za info.


wojstar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2009, 12:55
Lokalizacja: WAW / LDZ

#5

Post napisał: wojstar » 14 lis 2011, 14:12

no to ze skrajności w skrajność.

PowerBendPro to nowy model z tego co się orientuję i nikt nie ma chyba podstaw by podać solidne info od strony użytkownika (za krótki czas użytkowania).

z ciekawości: a czy rozważałeś też innych producentów tureckich?
Jest ich w Polsce kilku, m.in. DURMA i BAYKAL. Ermaksan jest o tyle "dziwny", że sprzedaje go chyba z 5 firm a gdzie zapytasz tam inną cenę usłyszysz :) I ważne wtedy z kim rozmawiasz, bo niektórzy z tych dealerów biorą $ i nabierają wody w usta.
W przypadku DURMY i BAYKALA każdą z firm reprezentuje tylko jeden przedstawiciel.
A cenowo też powinni się zmieścić, za to dziwi mnie że w tym przedziale masz Boscherta, bo poza tym że to droższe maszyny wiem niewiele. Może poszukaj w ogóle jakiejś prostej maszyny NC

Z tymi częściami smigus1 nie do końca masz rację, czasami liniały, napędy czy elektronika albo hydraulika. Są czasem bardzo duże rozbieżności - niby wszystkie prasy mają tabliczki tureckie, ale są całkowicie różne i czasem nie da się ich porównać.

btw: dener, ermaksan, baykal i durma - to wszystko TURECCY producenci maszyn. NIE daj sobie wmówić, że którykolwiek jest niemiecki.

Awatar użytkownika

smigus1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:01
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

re: jaka prasa krawędziowa

#6

Post napisał: smigus1 » 28 lis 2011, 23:39

W 100% masz rację Wojstar, że w/w maszyny są tureckie a nie niemieckie. Zaliczyłem Ermaka do niemieckich ironicznie, poprostu śmiać mi się chce jak slyszę o niemieckich Dener-ach :).
Nazewnictwo Power Bend i Speed Bend to chwyt marketingowy. Są to od lat produkowane prasy serii AP i HAP. Z nowości; kolory i obudowy gięte "na okragło". Technicznie zmiany są jak dla mnie czysto kosmetyczne.
Jeżeli budżet pozwala wolał bym sterownik ER70, bardziej przejrzysty, lepsze tłumaczenie na polski, łatwy backup itp.. Jeżeli system Wila to w Ermaku raczej na korbkę (z automatycznym zdarzają się problemy, aczkolwiek w ostatnich maszynach jest zdecydowanie lepiej).
Z kim negocjujesz zakup tego Ermaka?

Kolego Wojstar, sprzedaż produktów jednej marki przez kilku dealerów ma swoje plusy i minusy ale nie jest niczym dziwnym. Zapytaj o ofertę na nowy samochód u kilku dealerów jednej marki :), różnice w ofercie bywają znaczne zarówno co do ceny, jak "gratisów" oraz poziomu współpracy.


Autor tematu
BOSS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2004, 11:48
Lokalizacja: KrakĂłw

#7

Post napisał: BOSS » 29 lis 2011, 08:31

Dziękuję za zainteresowanie tematem. Ostatecznie wybór padł na firmą Boschert. ( ma ktoś doświadczenie w użytkowaniu tych urządzeń ?). W Ermaksanie nie podobał mi się sposób prowadzenia belki gnącej ( ślizgi ).


wojstar
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 01 gru 2009, 12:55
Lokalizacja: WAW / LDZ

Re: re: jaka prasa krawędziowa

#8

Post napisał: wojstar » 01 gru 2011, 12:45

smigus1, zrozumiałem Twoją ironię :) Chodziło mi o wypowiedź clubber84 (jeszcze zanim ją wyedytował)...
Co do kilku dealerów - w przypadku aut jest o tyle łatwiej że serwis masz i tak w autoryzowanej sieci. W przypadku maszyn serwis robi na ogół dostawca, a przyznam szczerze że nie wiem czy jeśli jeden dealer sprzeda maszynę i odmówi współpracy (bo np nie ma serwisantów) to czy następny uzna gwarancję producenta i się podejmie naprawy bezpłatnie. Znasz akurat tego dostawcę lepiej, bo z tego co widzę to sam naprawiasz ale i pośredniczysz w sprzedaży.

BOSS - jeśli wziąłeś to maleństwo z podstawką na kawę i radiem (nie pamiętam nazwy modelu) - daj znać po jakimś czasie jak Ci się pracuje na tej maszynce, bo kiedyś widziałem na targach i fajnie wyglądała ;) takie bajery, ale jestem ciekawy jak na produkcji się spisuje.

Pozdrawiam.


Autor tematu
BOSS
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 4
Posty: 23
Rejestracja: 13 lip 2004, 11:48
Lokalizacja: KrakĂłw

#9

Post napisał: BOSS » 01 gru 2011, 13:43

Zamówiłem tą małą prasę ale bez bajerów o których piszesz. Dodatkowo powiększyłem wybranie pod kolumnami do 320mm, oraz zainstalowałem dłuższe narzędzie ( 1220mm ) - przy gięciu cienkiej blachy 1 - 2mm bez problemu da radę. Prasę mam mieć gotową na początek lutego.

Awatar użytkownika

smigus1
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 6
Posty: 34
Rejestracja: 13 sty 2011, 22:01
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

Re: jaka prasa

#10

Post napisał: smigus1 » 01 gru 2011, 13:53

Dla jasności, zajmuję się wyłącznie serwisem, ofertę sprzedaży mam na stronie wyłącznie ze wzgledu na umowy o współpracy jakie wiążą mnie z dealerami ;).
Jeżeli klient zwróci się w sprawach gwarancyjnych do mnie, do swojego dostawcy lub do ermaksana bezpośrednio to części otrzyma w ramach gwarancji z turcji, natomiast za robociznę gwarancyjną płacą dealerzy. Więc istotnie wybór dealera ma znaczenie, czego absolutnie nie neguje. Chociaż akurat w przypadku Ermaksana liczy się trzech, maksymalnie czterech dealerów i każdy zapewnia serwis zarówno gwarancyjny jak i po gwarancyjny.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obróbka plastyczna”