Systemy odzyskiwania ścierniwa

Dyskusje dotyczące przecinarek wodnych

Autor tematu
Kozlov
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2011, 17:05
Lokalizacja: BB

Systemy odzyskiwania ścierniwa

#1

Post napisał: Kozlov » 23 lis 2011, 17:06

Witam,

Pisze pracę na temat odzyskiwania ścierniwa w cięciu wodą. Wszystkie materiały dostępne w internecie na temat wyciągania garnetu z "wanny" zostały prze zemnie wyczerpane. Dlatego mam ogromną prośbę jeśli ktoś posiada jakiekolwiek prospekty, dokumentacje techniczne bądź instrukcje od takich właśnie urządzeń w formie elektronicznej i mógłby mi je udostępnić byłbym ogromnie wdzięczny.
Mój adres e-mail: [email protected]

Z góry dziękuje



Tagi:

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

Re: Systemy odzyskiwania ścierniwa

#2

Post napisał: pitsa » 23 lis 2011, 20:22

Ostatnio na targach Kamień-Stone chłopaki z Maxiem przekonywali mnie, że to się nie opłaca. Fakt jest taki, że bez problemu możesz dostać wiadro garnetu wyciągniętego z "wanny" i zrobić badania tego materiału pod kątem użyteczności i określić w zależności od ciętego materiału (tu już wymagana dłuższa współpraca z firmą tnącą wodą) maksymalny możliwy odzysk ścierniwa.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

Jaszuk88
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 724
Rejestracja: 14 gru 2007, 19:54
Lokalizacja: nasza galaktyka
Kontakt:

#3

Post napisał: Jaszuk88 » 23 lis 2011, 20:37

Ja też już wielokrotnie słyszałem ktoś, coś próbował ale...
I do tej pory nie znalazłem technologi do czyszczenia garnetu.
Sprawa jest bardzo trudna. Wszelkie zanieczyszczenia w garnecie uszkodzą przesłonę i dyszę , a są to drogie elementy. Czyli filtracja, czyszczenie suszenie garnetu to nie takie proste
jeżeli w ogóle wykonalne przy zachowaniu warunków ekonomicznych. Może gdyby była cięta tylko stal to jakieś elektromagnesy...

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#4

Post napisał: pitsa » 23 lis 2011, 21:02

Trzeba zacząć od zdobycia informacji o tym jaka jest jakość garnetu w osadach z wanny. Jeśli będzie odpowiednia ilość materiału o znośnej jakości, to można myśleć o technologiach oddzielania.
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#5

Post napisał: syntetyczny » 25 lis 2011, 17:43

Taki może mały offtop, czy nie można by wykorzystać wirówek do tego???Takiej np. w formie stożka. Na różne ciała będzie działać inna siła odśrodkowa i na odpowiednich poziomach będą się zatrzymywać materiały o różnych masach. Jeżeli można odzyskiwać różne tworzywa to i z garnetem nie powinno być problemu.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot

Awatar użytkownika

andryjan
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 400
Rejestracja: 13 cze 2009, 12:45
Lokalizacja: Górny Śląsk
Kontakt:

#6

Post napisał: andryjan » 26 lis 2011, 09:30

Wydaje mi się, że nawet jakbyśmy znaleźli perfekcyjne rozwiązanie na odzysk garnetu z tego całego szlamu to koszt oczyszczania będzie raczej niewspółmiernie większy z zamierzonym celem.

Mam tutaj na myśli fakt, iż (nie oszukujmy się) taki garnet "po przejściach" to już nie te właściwości co "oryginał", stępione krawędzie ziaren, inna struktura ziaren itp., być może się mylę, ale sądzę, że takim materiałem nie poszalejemy już tak bardzo jak nam przyjdzie ciąć tym bardziej coś twardego. Powierzchnia pewnie poszarpana, cięcie i tak wolniejsze, więcej wody, więcej prądu itd.
CAD/CAM CAGILA
Porównanie programów dla wycinarek CNC => http://www.cnc.info.pl/topics51/automat ... t18915.htm
Optymalny automatyczny nesting to już połowa sukcesu, kliknij na WWW i dowiesz się więcej :)

Awatar użytkownika

syntetyczny
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 2696
Rejestracja: 08 gru 2009, 22:33
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

#7

Post napisał: syntetyczny » 26 lis 2011, 12:05

Mam tutaj na myśli fakt, iż (nie oszukujmy się) taki garnet "po przejściach" to już nie te właściwości co "oryginał", stępione krawędzie ziaren, inna struktura ziaren itp., być może się mylę, ale sądzę, że takim materiałem nie poszalejemy już tak bardzo jak nam przyjdzie ciąć tym bardziej coś twardego. Powierzchnia pewnie poszarpana, cięcie i tak wolniejsze, więcej wody, więcej prądu itd.
I jest to najważniejszy aspekt takiego recyklingu.
Kto pyta, nie błądzi. Eppur si muove
Kreatura CNC
Modernizacja plotera megaplot


Autor tematu
Kozlov
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2011, 17:05
Lokalizacja: BB

#8

Post napisał: Kozlov » 26 lis 2011, 17:03

Według literatury odzyskany Garnet może być stosowany 7-10 razy. Jednak w całej tej dyskusji chodziło mi o pomoc w gromadzeniu materiałów dotyczących urządzeń wyciągających garnet z wanny wiem że takie urządzenia są stosowane jednak mój zbiór materiałów wyczerpał się i potrzebuje pozyskać nowe. Dlatego założyłem temat bo wiem że nie raz trzyma się róże prospekty na komputerze i może ktoś z forumowiczów właśnie coś związane z tym tematem posiada.

Awatar użytkownika

pitsa
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 4697
Rejestracja: 13 wrz 2008, 22:40
Lokalizacja: PL,OP

#9

Post napisał: pitsa » 26 lis 2011, 18:09

7-10 razy to pojęcie względne. To raczej krotność cyrkulacji. ;-)
No to napisz jakie masz już urządzenia, to łatwiej będzie podać te których jeszcze nie znasz. Trochę tym tematem też się interesuję. Potrzebujesz informacji o takich ładnych urządzeniach jak extractor: http://www.youtube.com/user/jackknolls czy wystarczy urządzenie typu beczka z eżektorem? http://www.youtube.com/user/bartonmines - to są właśnie urządzenia do wyciągania "błotka" z wanny. Czy też chodzi ci o separator i oddzielacz ciężkich ziarenek z błotka pełnego drobnych cząstek ciętego materiału? W takim przypadku to coś takiego:
Dla profesjonalizmu ważne jest zbadanie materiału przed i po...
zachowanie spokoju oznacza zdolności do działania
ᐃ 🜂 ⃤ ꕔ △ 𐊅 ∆ ▵ ߡ


Autor tematu
Kozlov
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 23 lis 2011, 17:05
Lokalizacja: BB

#10

Post napisał: Kozlov » 27 lis 2011, 18:13

Mam co nieco o urządzeniu JS-750 firmy Omax oraz jeszcze jednym produkowanym przez tę firmę, prospekty od MBM oraz zdjęcia instalacji w urządzeniu H. G Ridder. Raczej chodzi mi o urządzenia bardziej rozbudowane. Wszystko fajnie wygląda na filmikach albo zdjęciach lecz ja potrzebuję " twardych faktów" o tych urządzeniach a to jest już znacznie trudniej dostać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Wycinarka Wodna / Water Jet”