Proszę o opinie - Zeiss vs Hexagon

Oprogramowanie i systemy pomiarowe

Autor tematu
rafglow
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 294
Rejestracja: 16 maja 2006, 16:10
Lokalizacja: Trójmiasto

Proszę o opinie - Zeiss vs Hexagon

#1

Post napisał: rafglow » 07 lis 2012, 22:09

Koledzy w mojej firmie jest planowany zakup maszyny pomiarowej detali. Pod uwagę szef bierze dwie firmy Zeiss lub Hexagon. Prosiłbym o jakiekolwiek informacje na temat ww maszynek. Jakie wady zalety poszczególnych rozwiązań, obsługa softu. Wszystko co pomoże dokonać właściwego wyboru.
Dziękuję za wszelkie informacje.
P/R



Tagi:


moritz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 08 sty 2013, 14:58
Lokalizacja: warszawa

#2

Post napisał: moritz » 08 sty 2013, 15:55

obstawiam, że zeiss oferuje z calypso a hexagon z pc-dmis? Jeśli decyzja zapadła to chyba wybieram calypso. Jeśli nie to proponuje jeszcze poszperać po rynku bo ceny obsługi posprzedażowej (serwisy,szkolenia,itd) są w obu przypadkach straszne... Jest jeszcze kilku dostawców w Polsce. Sugerowałbym skontaktować się z firmą Renishaw Polska. Wyposażają najróżniejsze maszyny pomiarowe w swój osprzęt, znają się na tym (ale nie sprzedają takich maszyn!!, tylko osprzęt i stąd można liczyć na obiektywną opinię a nie handlowy bełkot). W każdym razie zawsze takie wrażenie odnosiłem:-) Pozdrawiam
mierzy się


raq102
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 5
Rejestracja: 26 sty 2013, 00:56
Lokalizacja: kłodzko

#3

Post napisał: raq102 » 26 sty 2013, 01:04

Rower kupiony w sklepie za 1059zł. Wyposażony w jedne z najtańszych przerzutek, mimo to bardzo dobrze działających. Amortyzator o skoku 63mm może być trochę zbyt słaby dla osób cięższych, jednak dla mnie jest idealny. Ładnie zbiera wszelkie nierówności na drodze. Do plusów mogę zaliczyć wygodną ramę, całkiem wygodne, miękkie siodełko, design i świetne wykonanie. Minusem są dla mnie opony i pedały, które należą chyba do jednych z najtańszych, oraz plastikowe klamki hamulców. Jak na swoje wyposażenie, to rower mógł jednak ważyć troszkę mniej. W zestawie nie znajdziemy także stopki, a zamontowanie "tej ze starego roweru" może być niemożliwe, ponieważ rama jest bardzo gruba. Jeszcze kwestia hamulców: jak na razie wszystko jest w porządku, hamują "na szlag", ale czas pokaże co z nimi będzie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Oprogramowanie pomiarowe”