Rzuty

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Xeotran
Posty w temacie: 1

Rzuty

#1

Post napisał: Xeotran » 18 lis 2014, 17:56

Obrazek

Przedstawiam wam ten oto rysunek, jaki zrobiłem w autocadzie i moje pytanko do was. Gdzie mam wstawić przekrój tego rysunku, z prawej sotrny widoku z góry, czy może widoku z przodu? Koleżanka architekt i kolega z mechanicznego mowią, że przekroj moge dać w dowolnym miejscu na kartce.

Przy okazji fajnie by było, gdybyście poprawili moje błędy, które są na rysunku.

@edit

Ta linia przerywana, to jest moja propozycja co do przekroju.

Rzuty europejskie.



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Rzuty

#2

Post napisał: peritus » 19 lis 2014, 09:36

Xeotran pisze:Przedstawiam wam ten oto rysunek, jaki zrobiłem w autocadzie i moje pytanko do was. Gdzie mam wstawić przekrój tego rysunku, z prawej sotrny widoku z góry, czy może widoku z przodu? Koleżanka architekt i kolega z mechanicznego mowią, że przekroj moge dać w dowolnym miejscu na kartce.

Przy okazji fajnie by było, gdybyście poprawili moje błędy, które są na rysunku.

@edit

Ta linia przerywana, to jest moja propozycja co do przekroju.

Rzuty europejskie.
A koleżanka majstra Bartosza, ta Celinka z laboratorium... wiesz ta ruda, powiedziała po południu: w jakim celu przekrój (zbędny!) i po co narysowałeś to coś co skreślone?
Aha...i jescze z wieczora powiedziała, że ta linia, to jednopunktowa do zaznaczania osi symetrii (której brak na tym rysunku!), a nie przerywana.
Pozdrawiam :razz:


micad
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 11 lis 2014, 12:36
Lokalizacja: Opole

Re: Rzuty

#3

Post napisał: micad » 19 lis 2014, 12:15

peritus pisze:
Xeotran pisze:Przedstawiam wam ten oto rysunek, jaki zrobiłem w autocadzie i moje pytanko do was. Gdzie mam wstawić przekrój tego rysunku, z prawej sotrny widoku z góry, czy może widoku z przodu? Koleżanka architekt i kolega z mechanicznego mowią, że przekroj moge dać w dowolnym miejscu na kartce.

Przy okazji fajnie by było, gdybyście poprawili moje błędy, które są na rysunku.

@edit

Ta linia przerywana, to jest moja propozycja co do przekroju.

Rzuty europejskie.
A koleżanka majstra Bartosza, ta Celinka z laboratorium... wiesz ta ruda, powiedziała po południu: w jakim celu przekrój (zbędny!) i po co narysowałeś to coś co skreślone?
Aha...i jescze z wieczora powiedziała, że ta linia, to jednopunktowa do zaznaczania osi symetrii (której brak na tym rysunku!), a nie przerywana.
Pozdrawiam :razz:

Kolega nie napisał, czy otwory są przelotowe w tej bryle. Jeśli są, to można na górnym widoku narysować linie przerywane, jako niewidoczne krawędzie tych otworów, sugerujące przelotowość.
Natomiast jeśli nie są, to nie trzeba zrobić przekroju, aby zwymiarować ich głębokość?

Sorki, że się wcinam, ale tak mnie to zaciekawiło. :wink:

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”