Rzutowanie Prostokątne oraz Izometria

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
cinolex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2012, 21:27
Lokalizacja: Gubin

Rzutowanie Prostokątne oraz Izometria

#1

Post napisał: cinolex » 14 gru 2012, 21:38

Witam, dostałem 2 rzuty prostokątne danej bryły. Do danych rzutów trzeba było uzupełnić ostatni rzut a następnie wykonać rysunek w izometrii. Otóż mam problem bo moja bryła ma ukośne krawędzie a także przechodzący przez środek otwór, właśnie z tym otworem mam największy problem ponieważ po narysowaniu bryły w izometrii wydaje mi się, że całkowicie źle to zrobiłem.
Pozdrawiam.
Poniżej zamieszczam zdjęcia.Obrazek

Obrazek



Tagi:

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#2

Post napisał: dudis69 » 14 gru 2012, 23:00

Witam.
cinolex, źle zacząłeś zadanie od początku, więc słaby efekt...

Obrazek

IMHO lepiej by było bryłę pokazać do przodu niż od tyłu.
Pozdrawiam Sławek



Autor tematu
cinolex
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 14 gru 2012, 21:27
Lokalizacja: Gubin

#3

Post napisał: cinolex » 14 gru 2012, 23:33

Dzieki wielkie z tym rzutowaniem, faktycznie popelnilem tam błąd ;p, ale nadal nie mam pojecia jak narysowac to w izometrii heh, najwiekszy problem stanowia dla mnie właśnie te ukośne scianki i ten tunel na końcu.

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#4

Post napisał: dudis69 » 15 gru 2012, 08:36

Oscypek Works pisze:to kolega dudis69 wyrzeźbi to w serze znaczy się w Oscypek Works ...pójdzie jak z płatka ...tzn z plastra
Oscypek Works, jesteś kolejną odsłoną tego co ciągnie dalej... :mrgreen:
Patrzcie Państwo..., a później się ludziska dziwią, że jest tyle samobójstw wśród niezrównoważonej psychicznie młodzieży. I czytają w porannej prasie brukowej, że znowu jakiś forumowicz z problemami emocjonalnymi postrzelił się śmiertelnie w głowę i tak siedemnaście razy..., bo mu się wydawało, że internet daje mu poczucie stuprocentowej anonimowości, i bezkarnej swawoli. :twisted:
Oscypek Works, czy jak ci tam... :mrgreen: , nie oglądaj się za siebie tak często bo orła wywiniesz.... :mrgreen:
cinolex pisze:ale nadal nie mam pojecia jak narysowac to w izometrii heh
Mam wrażenie że ogranicza Cię własna wyobraźnia, to chyba było z Matrixa... :wink:
Najlepiej zacznij od początku..., z poziomu 2D, jakaś figura płaska a najlepiej prostokąt zawierający się w płaszczyźnie Y,O,Z , na jego obwodzie nanieś punkty odpowiadające skosom i prostokątnemu otworowi (Masz to w zadaniu), następnie je połącz liniami pomocniczymi i wykreśl plecy bryły. Pamiętaj że wszystkie wymiary w tym przypadku pozostają niezmienne.
Obrazek
Dalej już z górki, rysujesz linie pomocnicze dłuższe niż głębokość bryły, równoległe do osi X z wierzchołków uzyskanych figur, nanosisz na nich punkty na tej samej płaszczyźnie (równo oddalone od pleców), i łączysz je ze sobą, itd... Tak mniej więcej jak to zrobiłeś, ale bardziej dokładnie.
Widzę, że wymiary są jakieś kosmiczne, lepiej będzie jak rysunek wykonasz w odpowiedniej skali.
Pozdrawiam Sławek


Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#5

Post napisał: dudis69 » 15 gru 2012, 10:49

Oscypek Works pisze:Samoocena bez autorefleksji...to ONI wszystko piszą beee i trollują, Ja...JA jezdem cacy i wporzo!!!
Zresztą i tak nic nie dotrze do tak sfrustrowanego forumoholika któremu się wydaje,że wszystkie rozumki pozjadał (wystarczy przeczytać wpisy w twoim profilu...materiał dla brukowca)...szkoda nawet klawiatury na takiego trolla!...
No prosze... 4 posty i jaka chybiona ocena psychologiczna.
Oscypek Works, ogarnij się i wyjmij już twarz z rozporka... :mrgreen:
Trącisz jak zwykle patałachem i to z daleka,
...to ONI, jacy ONI?, wymień chociaż paru tych onych co bee robią, mi się jedynie kojarzą z baranami.
Nigdy na forum nie użyłem sformułowania trollują, bo nie rozumiem tego w kontekscie wypowiedzi, dla mnie to jest jakiś bełkot, i zwykła gównomowa.
A jakie to ja mam wpisy w profilu, czy ja czegoś nie kojarzę czy ci się coś popier******, i poniosła cię nadto fantazja w tej skromnej wypowiedzi.
Reasumując, to coś kręcisz, a nawet bym rzekł, że wręcz kłamiesz. Więc co cię tak naprawdę dręczy, zły dotyk z przeszłości, moczysz się w nocy, czy masz kompleks Edypa.
A klawiaturę to sobie wymień, a najlepiej u dentysty, bo jak na razie tylko coś bełkoczesz. :mrgreen:
Naciśnij "ignoruj",ciągnij dalej i nie przeszkadzaj sobie kretynie
Pozdrawiam Sławek



akellah21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2013, 18:23
Lokalizacja: Krosno Odrzanskie

#6

Post napisał: akellah21 » 05 sty 2013, 18:53

Hejka mam podobny problem muszę dorysować trzeci oraz w izometrii (120 stopni) mam skos i nie mam pojęcia jak to zrobić, proszę pomóżcie!ObrazekObrazekObrazek

Awatar użytkownika

dudis69
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1418
Rejestracja: 15 lis 2010, 20:18
Lokalizacja: okolice

#7

Post napisał: dudis69 » 05 sty 2013, 19:46

Oscypek Works pisze:kolega wyżej ci zrobi jak wysypie słomę z butów i wydłubie ser z paznokci!!!
dudis69 pisze:czy ci się coś popier******, i poniosła cię nadto fantazja w tej skromnej wypowiedzi.
Reasumując, to coś kręcisz, a nawet bym rzekł, że wręcz kłamiesz. Więc co cię tak naprawdę dręczy, zły dotyk z przeszłości, moczysz się w nocy, czy masz kompleks Edypa.
A klawiaturę to sobie wymień, a najlepiej u dentysty, bo jak na razie tylko coś bełkoczesz.
Naciśnij "ignoruj",ciągnij dalej i nie przeszkadzaj sobie kretynie
Pozdrawiam Sławek



akellah21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2013, 18:23
Lokalizacja: Krosno Odrzanskie

Re: Rzutowanie Prostokątne oraz Izometria

#8

Post napisał: akellah21 » 05 sty 2013, 21:34

Cześć Marcinie O. :) widzę, że korzystamy z tych samych portali;-p

[ Dodano: 2013-01-05, 21:36 ]
akellah21 pisze:Hejka mam podobny problem muszę dorysować trzeci oraz w izometrii (120 stopni) mam skos i nie mam pojęcia jak to zrobić, proszę pomóżcie!
Ten który jest bardziej inteligentny i ma więcej rozumu w głowie powinien ignorować zaczepki, więc Panowie dajcie na luz i proszę pomóżcie!

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 4
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Rzutowanie Prostokątne oraz Izometria

#9

Post napisał: WZÓR » 05 sty 2013, 22:07

akellah21 pisze:.... i proszę pomóżcie!
..... to rusz z lekka głową. :lol:

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


akellah21
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 7
Posty: 19
Rejestracja: 05 sty 2013, 18:23
Lokalizacja: Krosno Odrzanskie

Re: Rzutowanie Prostokątne oraz Izometria

#10

Post napisał: akellah21 » 05 sty 2013, 22:18

WZÓR pisze:
akellah21 pisze:.... i proszę pomóżcie!
..... to rusz z lekka głową. :lol:

Mariusz.

Jak nie chcesz pomóc to się nie wypowiadaj... Nie wdaję się w zbędne konwersacje.... Grzecznie i kulturalnie poprosiłam o pomoc bo najwyraźniej sobie z tym nie radzę (nie każdy jest alfą i omegą!), gdyby było inaczej nie prosiłabym o pomoc- logiczne prawda! :lol: pozdrawiam i miłego wieczoru życzę:)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”