Rysunek techniczny. Pomocy

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
tomasz661
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 09 maja 2009, 16:12
Lokalizacja: Elbląg

Rysunek techniczny. Pomocy

#1

Post napisał: tomasz661 » 09 maja 2009, 16:37

Pomocy o tuż uczę się rysunku w zsz i jestem trochę ciemny z tym nie słuchałem na lekcjach ale to nie tylko ja to cala klasa i teraz jestem zagrożony i w piątek mam możliwość zdobycia dwóch ocen i muszą to być pozytywne oceny jedna ocena jest za wykonanie tego rysunku w podziałce 2:1 a druga za opisanie go i tu jest do was proziba czy byście mi go pomogli opisać co znaczą te wszystkie oznaczenia a i jeszcze mam zrobić na rysunku tabele i nie wiem jak po mórzcie proszę

O to jest rysunek :
[/img]

W liku wyżej jest w większej rozdzielczości



Tagi:


nSHOW
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 18 cze 2007, 20:54
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

#2

Post napisał: nSHOW » 09 maja 2009, 18:29

Jedyna trudność w tym rysunku to oznaczenie spawania, a pozatym to nie ma tu nic specjalnego i trzeba się tylko trochę wpatrzyć w rysunek. Jest podane kilka wymiarów długościowych i średnicowych. Z rysunku widać że jest to jakiś detal fi zewnętrzne równe 20, z przelotowym otworem =15 i podtoczeniami z 2 stron, jedno fi20 na L=10 a drugie fi 22 na długości L=5.
Do tego detalu są przyspawane 2 inne o kształcie jaki widać na przekroju, ustawione w odległości 25mm od siebie (25 - wymiar wynikowy)
Ten przyspawany detal ma kształt trójkąta równobocznego o wysokości 50mm, którego końce są zaokrąglone promieniem R=12. Są też 3 otwory fi10 o rozstawie 47mm. Ten detal należy wykonać z klasą nie gorszą niż Ra=20
I tyle :D


aspem
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 153
Rejestracja: 12 sie 2008, 16:04
Lokalizacja: Dragon city

#3

Post napisał: aspem » 09 maja 2009, 20:07

Uzupełnienie - Poszukaj książki Dobrzańskiego do rysunku technicznego - tam znajdziesz opisu wszystkich oznaczeń.

Masz tam spoiny i tak po lewej stronie jest spoina typu V zaś pozostałe są to spoiny pachwinowe. Spoiny są dookoła - to kółko określa ten parametr. z4 i a5 to oznaczenie wysokości spoiny - różne metody mierzenia. Jeżeli chodzi o wykonanie to Ra 20 i symbol chropowatości określa, że ma to odbyć się za pomocą obróbki skrawaniem. 94 to chyba jest długość spoiny. U dołu masz symbol rzutowania (ten stożek widoczny z boku i przodu) - rzutowanie europejskie, bo możesz mieć również amerykańskie.

Ok. Mam nadzieję, że czegoś nie pokręciłem :) - sięgnij po książkę Dobrzańskiego.

Pozdrawiam
Aspem

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

Re: Rysunek techniczny. Pomocy

#4

Post napisał: WZÓR » 10 maja 2009, 14:26

tomasz661 pisze:Pomocy o tuż uczę się rysunku w zsz i jestem trochę ciemny z tym nie słuchałem na lekcjach...
... przynajmniej szczery :mrgreen: ... poczytaj tu ; http://www.scribd.com/doc/335170/rysune ... czny-popr2

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”