Rysnek koła zębatego w autocadzie (wymiary)

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
seneka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2011, 12:02
Lokalizacja: Pl

Rysnek koła zębatego w autocadzie (wymiary)

#1

Post napisał: seneka » 27 kwie 2011, 12:13

Witam! mam problem z kołem zębatym, nie wiem wogóle jak się zabrać do rysowania w autocadzie.Mam przykladowe rysunki ale nie wiem skad sie wziely wymiary, nie mam woogle pojecia co mam rysowac. przeczytalem juz duzo na ten temat ale nie moge zajarzyc. Chodzi mi o to co jest czym na rysunku.rosze o jakies wytłumaczenie co to jest np. wymiar 28, 18. skad one sie wziely,skad mam wiedziec jakie wciecie mam zrobic. Mam obliczone wymiary z podanych (m=4, z=28) ale nie wiem co mam umieszczac na rysunku.


Obrazek.



Tagi:


bad_spider
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 102
Rejestracja: 30 mar 2011, 00:18
Lokalizacja: Kraków/Rzeszów

#2

Post napisał: bad_spider » 28 kwie 2011, 00:49

28 to grubosc lacznika, a 18 jest podane dlatego zeby pokazac ulozenie wienca wzgledem lacznika (nie ma tam osi symetri z uwagi na piaste). Odnosnie wymiarow np wienca czy lacznika to zeby je taknaprawde solidnie zaprojektowac to trzeba by bylo zrobic obliczenia wytrzymalosciowe na obliczone obciazenie ale nie wiem czy posiadasz dane o obciazeniu. W kwesti Cad'a to w atocad mechanical jest narzedzie do rysowania kol zebatych, w inventorze jest caly kombajn generujacy kola o zdancyh parametrach (nawet korekcje robi automatycznie).


Autor tematu
seneka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 27 kwie 2011, 12:02
Lokalizacja: Pl

#3

Post napisał: seneka » 02 maja 2011, 12:34

juz wiem o co chodzi z wymiarami, ale inny problem mam. jak wyglada polwidok-polprzekroj kola zebatego, szczegolnie chodzi mi o polwidok jakos nie widze tego. prosze o jakies linki do rysunkow.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”