Pomoc - sprawdzenie przekroju.

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
GLaDOS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2017, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

Pomoc - sprawdzenie przekroju.

#1

Post napisał: GLaDOS » 18 cze 2017, 16:29

Na kolokwium w 1 terminie miałem wykonać przekrój bryły, która jest pokazana w jednym rzucie od góry. Nikt nie wiedział jak zrobić i cały kierunek uje*ał.

Proszę o sprawdzenie mi tych 2 przekrojów. Wykonałem je w punkcie A-A i B-B. Rzut bazowy to ten na samym dole.


Obrazek


Jeśli mam pokazany jeden rzut bryły (zawsze od góry), to muszę sobie wymyślić reszte wymiarów?? (tj. długość).
A co z okręgami i tymi obszarami innymi w środku? Na początku myślałem że to jakaś wieża (wypukłe elementy w stosunku do rzutu bazowego), bo generalnie nie wiem czy mam sobie zgadywać, czy co...
Gdybym miał bryłę pokazaną w 3D to nie ma problemu, ale na chłopski rozum przekrój rysunku 2D to ku*wa kreska!



Tagi:


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5345
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Pomoc - sprawdzenie przekroju.

#2

Post napisał: jasiu... » 18 cze 2017, 17:03

GLaDOS pisze:generalnie nie wiem czy mam sobie zgadywać, czy co...
No właśnie o to chodzi. Czasem widząc rysunek w jednym rzucie trzeba sobie domyślić, co artysta miał na myśli, rysując element.

Właśnie dlatego ja bym trochę twój punkt widzenia poprawił.

Moim zdaniem, to po lewej stronie, te kółka, to po prostu otwory pod śrubę z łbem imbusowym, albo na śrubokręt na przykład, o taką jak na tym rysunku w środku: http://slideplayer.pl/slide/828006/2/im ... towe:+a,+b)+po%C5%9Brednie,+c)+bezpo%C5%9Brednie,+d)+schemat+mechanizmu+%C5%9Brubowego.jpg

W środku, to może być jakiś tranzystor mocy przykręcony, albo inny podobny w kształcie element. Ja myślę, że cały ten fikuśny kształt, to jakieś niewielkie zagłębienie, a otwory - może przelotowe, szczególnie te małe na śrubki, może nie (szczególnie ten większy w środku). Jak nie przyjmiesz będzie dobrze.

Krzyżyk? Hmmmm, pewnie wybrany na wskroś, może element jakiegoś zamka?

Małe otworki po prawej, pewnie na przelot.

I tak się tłumacząc pewnie nauczyciel widząc braki w zadanej pracy, uzna co narysujesz, jeśli zrobisz to prawidłowo.


Autor tematu
GLaDOS
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 cze 2017, 16:13
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: GLaDOS » 18 cze 2017, 23:31

Już wypatrzyłem sam sobie błąd. Przekrój B-B po lewej stronie jest skopany lekko.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”