Pomoc- Ceownik

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Dawid113
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 3
Rejestracja: 20 cze 2017, 23:45
Lokalizacja: Gdańsk

Pomoc- Ceownik

#1

Post napisał: Dawid113 » 21 cze 2017, 00:52

Witajcie,

Mam pytanie, czy według was jest poprawnie zrobiony rysunek ceownika? szczególnie połączenia śrubowe

Obrazek



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Pomoc- Ceownik

#2

Post napisał: peritus » 21 cze 2017, 08:42

Dawid113 pisze:czy według was jest poprawnie zrobiony rysunek ceownika?
Zależy czy ceownik miał być gięty czy walcowany:
https://www.google.pl/search?q=ceownik& ... NUG9hcXVcM:
https://www.google.pl/search?q=ceownik& ... utIGSIP9sM:
Można sprawdzić przez porównanie :idea:

Awatar użytkownika

rupcio
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 24
Rejestracja: 27 lis 2016, 17:18
Lokalizacja: Warszawa

#3

Post napisał: rupcio » 01 lip 2017, 19:58

Jeśli chodzi o połączenie śrubowe, to uwzględniając że jest to rysunek złożeniowy, załatwiłbym sprawę na jednym rzucie.
Obrazek
Oczywiście tabelka powinna zawierać konkretne dane. Sama norma nie określa ściśle o jaką podkładkę lub o jaką nakrętkę chodzi. Konieczne jest określenie wymiaru.
Należałoby zadbać też o proporcje narysowanych elementów, bo podanie na rysunku konkretnej podziałki do tego zobowiązuje.
Na marginesie: Gratuluję oceniającego rysunek. Za moich czasów tak łatwo nie było.


InzSpawalnik
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1693
Rejestracja: 28 gru 2012, 01:04
Lokalizacja: Galaktyka

#4

Post napisał: InzSpawalnik » 02 lip 2017, 08:49

Dostales za "to cos" 3+ ??????????????????????????????

Ja bym nawet nie zmarnowal czasu zeby zakreslic na tym "czyms" DWOJKI !!!!!!

Lista bedzie dluga ( nie wiem czy mi sie chce ) .... chyba kurde z patriotyzmu to robie bo innego powodu nie widze.

1. Ceownik jest zle narysowany, srednik jest innej grubosci, polki sa innej ( poszukaj na necie ), miedzy srednikiem a polkami jest w srodku kat,
polki sa zakonczone katem rowniez.
2. Ceownik ma swoj wymiar, oznaczenie nie wiem C100 np. pozatym przydalby sie material ( jaki jest S235, S275 czy S355 czy moze z nierdzewki ???? ).
3. Blacha ktora w srodku wchodzi jest ZLE kompletnie zaprojektowana, po 1 jest za gruba, po drugie ma za blisk ootwory krawedzi i nie bedzie sie to trzymac kupy, po trzecie tam w srodku sa te promienie ( miedzy srednikiem a polkami )
4. Sruby wygladaja nie proporcjonalnie do grubosci blachy.
5. Sruby nie maja pelnych oznaczen ( jakie M12, M16, M20 ? a moze nie metryczne tylko calowe ? Jaka wytrzymalosc 8.8 ? 6.4 ? 10.8 ? 12. 10 ?
Jaki material moze nierdzewka ( A2 , A4 ? )
6. Rzutu pokazujacego "to cos" co od plytki wychodzi w dol wogole nie da sie zrozumiec !!!!
7. Nie jest powiedziane jak to jest skrecane ( jakie momenty, jaka norma ? czy to jest czesc pod konstrukcje budowlane ? powinienes okreslic klase konstrukcji ).
8. Jakie jest wykonczenie ( malowanie, cynkowanie itp ) jesli malowanie to jakie grubosci jaka farba jaki kolor, czy powierzchnia przed malowaniem ma byc piaskowana/srutowan ( jesli tak to jaki profil itp ).

9 Tabelka jak i caly rysunek wyglada paskudnie, linijek juz nie ma w Gdansku ? Pisma technicznego nie ucza ? Jak mozna na studiach takie bazgroly oddac ??????????
Jak dla mnie to jest 2.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”