Oznaczenia przy otworach

Dyskusje dotyczące spraw związanych z rysunkiem technicznym

Autor tematu
Rydelus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

Oznaczenia przy otworach

#1

Post napisał: Rydelus » 14 gru 2015, 21:24

Cześć,

Mam do wykonania model 3d, jednak mam wątpliwości co do jednego elementu:

Obrazek

Czy ktoś jest w stanie mi powiedzieć o co dokładnie tutaj chodzi? 7mm to otwór przelotowy(THRU) ale te 9mm to jak zinterpretować?

Zrobiłem ją jako 1x45 ale nie jestem pewny bo pierwszy raz spotkałem się z taką formą opisu.



Tagi:


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

Re: Oznaczenia przy otworach

#2

Post napisał: peritus » 14 gru 2015, 21:36

Rydelus pisze:Zrobiłem ją jako 1x45 ale nie jestem pewny bo pierwszy raz spotkałem się z taką formą opisu.
Prawdopodobnie dobrze zrobiłeś fazę 1x45° na otworze Φ7.
Zapis na rysunku jest niezgodny z wymogami PN-EN-ISO, w stylu amerykańskich programów i angielskim zamiłowniu do opisów i rebusów.


Autor tematu
Rydelus
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 10 maja 2014, 19:10
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: Rydelus » 14 gru 2015, 21:52

A więc to tylko ich czyste "widzimisie" czy mają oni do tego jakąś swoją normę, odstępstwo od normy?


peritus
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 18 maja 2012, 15:02

#4

Post napisał: peritus » 14 gru 2015, 21:58

Rydelus pisze:A więc to tylko ich czyste "widzimisie" czy mają oni do tego jakąś swoją normę, odstępstwo od normy?
W świetle norm ISO-widzimisię rysującego (na rys.obok fazy 0,25x45° są prawidłowo zwymiarowane, ale na jednej linii wymiarowej oraz oznaczenie bazy wymiarowej A w tym miejscu - jest nieprawidłowe!)) .
W branży firm Automotive-IATF mogą mieć swoje normy oznaczeń(w różnych firmach - różne!).
Wtedy należy zażądać katalogu norm od takiej firmy aby uniknąć niścisłości i niedomówień.


Zdolny1989
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 141
Rejestracja: 30 lip 2009, 22:56
Lokalizacja: Podkarpacie

#5

Post napisał: Zdolny1989 » 04 sty 2016, 22:07

peritus pisze:
Rydelus pisze:A więc to tylko ich czyste "widzimisie" czy mają oni do tego jakąś swoją normę, odstępstwo od normy?
W świetle norm ISO-widzimisię rysującego (na rys.obok fazy 0,25x45° są prawidłowo zwymiarowane, ale na jednej linii wymiarowej oraz oznaczenie bazy wymiarowej A w tym miejscu - jest nieprawidłowe!)) .
W branży firm Automotive-IATF mogą mieć swoje normy oznaczeń(w różnych firmach - różne!).
Wtedy należy zażądać katalogu norm od takiej firmy aby uniknąć niścisłości i niedomówień.
Dlaczego jest nieprawidłowe oznaczenia bazy A?
Jeśli zrobiłeś fazkę 1x45st to zrobiłeś dobrze.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Rysunek techniczny”