Rozbicie, połączenie pod-złożenia w złoceniu


Autor tematu
Sill
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2017, 08:23
Lokalizacja: Tychy

Rozbicie, połączenie pod-złożenia w złoceniu

#1

Post napisał: Sill » 13 wrz 2017, 09:22

W złożeniu mam 5 cześć, chciał bym 2 z nich połączyć w taki sposób, abym uzyskać
złożenie składające się z trzech detali oraz 1 podzłożenia ( składającego się z dwóch detali )

Drugie, zadanie odwrotne czyli rozbicie pod-złożenia w złożeniu aby wrócić do pierwotnego stanu rzeczy.



Tagi:

Awatar użytkownika

AB Engineering
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 49
Rejestracja: 04 sie 2017, 21:52
Lokalizacja: śląskie
Kontakt:

#2

Post napisał: AB Engineering » 14 wrz 2017, 22:03

A trochę jaśniej jakbyś to napisał. Bo nie do końca rozumiem pytanie?
Projektowanie maszyn i części
Frezarka CNC (DIY)
Wsparcie inżynierskie


Autor tematu
Sill
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2017, 08:23
Lokalizacja: Tychy

#3

Post napisał: Sill » 15 wrz 2017, 07:45

otwarte złożenie, po prawej ma widoczne drzewko części lub pod złożeń z których się składa.
Załóżmy że mam takie złożenie , które składa się z 3 cześć i jednego pod złożenia ( pod złożenie składa się z dwóch części ).
Czyli mam sytuacje gdzie na jednym poziomie mam 3 cześć i pod złożenie oraz poziom niżej 2 części.
Chciał bym aby rozbić te pod złożenie tak aby wszystkie cześć były na jednym poziomie, czyli na drzewku było widoczne 5 cześć.

Inny przykład, ma złożenie 3 części + 1 pod złożenie i teraz chce "wyjąć" 1 cześć z pod złożenia i wrzucić ją wyżej. czyli uzyskać złożenie z 4 częściami i 1 pod złażeniom.

Wcześniej pracowałem na SolidWorksie, Inventorze, i IronCAD-ie i podobne zabawy z drzewem były możliwe i dość intuicyjne w SolidEdgu nie potrafię do tego dotrzeć

[ Dodano: 2017-09-15, 07:45 ]
otwarte złożenie, po prawej ma widoczne drzewko części lub pod złożeń z których się składa.
Załóżmy że mam takie złożenie , które składa się z 3 cześć i jednego pod złożenia ( pod złożenie składa się z dwóch części ).
Czyli mam sytuacje gdzie na jednym poziomie mam 3 cześć i pod złożenie oraz poziom niżej 2 części.
Chciał bym aby rozbić te pod złożenie tak aby wszystkie cześć były na jednym poziomie, czyli na drzewku było widoczne 5 cześć.

Inny przykład, ma złożenie 3 części + 1 pod złożenie i teraz chce "wyjąć" 1 cześć z pod złożenia i wrzucić ją wyżej. czyli uzyskać złożenie z 4 częściami i 1 pod złażeniom.

Wcześniej pracowałem na SolidWorksie, Inventorze, i IronCAD-ie i podobne zabawy z drzewem były możliwe i dość intuicyjne w SolidEdgu nie potrafię do tego dotrzeć


sebastianpac
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 12
Rejestracja: 06 wrz 2017, 00:41
Lokalizacja: Bochnia

#4

Post napisał: sebastianpac » 23 wrz 2017, 12:37

Witaj,

W solidzie jest do tego specjalna opcja: w środowisku złożenia- zakładka narzędzia główne/Modyfikuj/Polecenie "PRZENIEŚ".

Robisz to tak:
1. Zaznaczasz w drzewku pozycje, które mają być złożeniem.
2. Klikasz opcję przenieś.
3. Pojawia się okno z obecną strukturą złożenia.
4. Zaznaczasz złożenie, do którego chcesz przenieść lub tak jak w twoim przypadku klikasz złożenie, w którym chcesz dodać nowe podzłożenie.
5. Po wybraniu złożenia klikasz "Nowe podzłożenie" i nazywasz je.

Działanie odwrotne wykonujesz tym samym poleceniem. Zaznaczasz części ze złożenia, przenosisz do złożenia "wyżej". Po przeniesieniu musisz usunąć puste podzłożenie, z którego wyciągnąłeś części.

Pozdrawiam,
Sebastian


Autor tematu
Sill
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 4
Rejestracja: 12 wrz 2017, 08:23
Lokalizacja: Tychy

dzięi

#5

Post napisał: Sill » 25 wrz 2017, 06:55

dzięki

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”