problem z rozwinięciem


Autor tematu
bobosk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 30 maja 2010, 10:58
Lokalizacja: internet

problem z rozwinięciem

#1

Post napisał: bobosk » 02 lip 2010, 19:55

Mam pytanie. Uzywam w pracy programu Solid edge a w domu posiadam Program Solidworks,
Mam problem z rozwinięciem elementtów blaszanych w programie solid edge. Program żle oblicza rozwinięcia ( ustawiam wartości promienii tak jak na maszynie którą używam ) i niestety nie wychodzi ( po zagięciu blachy na końcu zawszej jej brakuje jakaś lipa), W solidworks jest o wiele lepiej ( rozwinięcia blaszane wychodza ) prawie idealnie, ale w Solidworks jest coś takiego jak naddatek materiałowy, współczynnik k, czy coś podobnego jest w solid edge itp. w solid edge lepiej mi się tworzy elementy blaszane, łatwiej i szybciej, posiada tabele kolejności gięc jaka ma wykonać operator giętarki, tylko lipa z rozwinięciem blachy która wypalana jest na wymiar na podstawie zrobionego projektu w solid edge. Czy ktoś wie w czym jest problem. Z góry dzięki



Tagi:


Tielegin
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 85
Rejestracja: 10 kwie 2009, 11:40
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: Tielegin » 04 lip 2010, 12:47

Przy gięciu stosowany jest tam wzór, który uwzględnia stosunek promienia gięcia i grubości materiału. Ustala się płaszczyznę w przekroju, która jest neutralna w trakcie gięcia (nie zmienia się długość materiału tej płaszczyznie). Modyfikacją wzoru powinna pomoc i zwiększyć dokładność obliczeń. Pytanie tylko jak duże są niedokładności ?

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#3

Post napisał: Bri » 05 lip 2010, 14:54

bobosk pisze:Program żle oblicza rozwinięcia
Program zawsze oblicza dobrze - to ty podajesz mu niewłaściwe dane. Może nie masz podawać mu takich promieni jakie tobie "wychodzą".

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”