DFT to DWG - skalowanie wymiarów


Autor tematu
robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

DFT to DWG - skalowanie wymiarów

#1

Post napisał: robmit » 16 sty 2013, 09:04

Witam


Mam pewien problem. Podczas zapisu plików DFT do DWG następuje skalowanie wymiarów i każdy rysunek/rzut ma inny wymiar Dodatkowo pojawiają się obramowania wokół rysunków.

Pliki sprawdzam w DraftSight ale w autocadzie jest podobnie. Przykładowe zdjęcie poniżej. Wymiar całkowity jest ok (950), podobnie z wymiarami otworów (25,10) ale już odległość miedzy nimi jest błędna. Prawidłowe to 175 i 125 a wychodzi 25 i 35. Ten sam rysunek a różne skale. Nie wiem gdzie jest błąd. Czy to zależy od stylu wymiarowania?. Jedyne co zmieniałem to czcionka i kolory. Jest to ważne aby wszystkie wymiary były 1:1 bez względy na skalę rysunku.





Tagi:

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: piocam » 16 sty 2013, 09:49

Podczas zapisu dft do dwg usisz skorzystać z opcji eksportu, możesz mieć zaznaczoną opcję skalowania.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"


Autor tematu
robmit
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 45
Rejestracja: 29 lis 2012, 09:31
Lokalizacja: czeladz

#3

Post napisał: robmit » 16 sty 2013, 11:26

Ten eksport nic nie daje. Kombinowałem już na różnych konfiguracjach ustawień. Problem występuje przy złożeniach gdzie złożony element jest wstawiany w skali np. 1:10 i na tym samym rysunku mam rozrysowane parę elementów w skali 1:1. Zawsze któryś z rysunków jest w innej skali jak sprawdzam w draftsight. Ewentualnie je nie mogę znaleźć poprawnej kombinacji.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solid Edge”