postprocesor do Mazak Variaxis i600

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
grismo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2013, 08:19
Lokalizacja: polska

postprocesor do Mazak Variaxis i600

#1

Post napisał: grismo » 16 lut 2014, 17:44

Witam serdecznie,

Czy ktoś z szanownych użytkowników ma postprocesor do Mazaka Variaxis i600 (lub 700)?
Trochę drażni mnie zachowanie naszego postprocesora przy dojeździe stołu do limitu osi A (+30 stopni) i chciałbym zapytać jak to u Was funkcjonuje.

Nasz post został napisany tak, że po osiągnięciu limitu A +30deg., wrzeciono wyjeżdża na Z=0 (absolutne), maszyna repozycjonuje stół i wrzeciono w wraca do poprzedniego punktu, gdzie zakończyło obróbkę. Cała operacja zajmuje dość dużo czasu.

Jak to wygląda u Was?

Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

Segitarius
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 390
Rejestracja: 15 lut 2011, 19:07
Lokalizacja: Zielona Góra

#2

Post napisał: Segitarius » 16 lut 2014, 20:19

Nie potrzebujesz żadnego posta do Mazaka. Potrzebny ci tylko początek programu na Mazaka. Generujesz sobie normalny kod w ISO. Każda maszyna nawet jakaś Chińska, której nazwy nie jesteś w stanie wymówić obsłuży ISO. Przyślę Ci później taki początek z Mazatrola. Sam tak robię i każdy program wchodzi. Jak Ci się śpieszy to poszukaj sobie w necie jakiegos programu na Mazaka i wywal koordynaty do momentu narzędzia i wklej swój program z iso. Spraw sobie Cimco i będziesz wiedział przed wrzuceniem programu na maszynę czy dobrze posklejałeś bo Cimco obsługuje środowisko symulacji Mazaków.
Powodzenia. Jak pomogłem wiesz co klikać :P


Autor tematu
grismo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 25 kwie 2013, 08:19
Lokalizacja: polska

#3

Post napisał: grismo » 17 lut 2014, 18:41

Dzięki Segitarius za pomysł, jednak nie tego dotyczyło moje pytanie. Postprocesor w NX mam, działa bardzo dobrze w 3 osiach, w 5 osiach w obróbce indeksowanej i w większości wypadków w pełnych 5-ciu osiach (symultanicznie). Jak zaznaczyłem wcześniej, problem pojawia się przy pełnej 5-cio osiowej obróbce, gdy kołyska osiąga limit w osi A (+30 stopni). Jestem po prostu ciekawy jak to wygląda u innych użytkowników.

Jakieś pomysły?

Awatar użytkownika

Magneto86
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 266
Rejestracja: 25 cze 2009, 23:06
Lokalizacja: RPZ / DW

#4

Post napisał: Magneto86 » 17 lut 2014, 19:23

To co robi Twój postprocesor to najbezpieczniejsze co może być.
Wolałbyś żeby podczas repozycjonowania stołu frez śmigał razem z detalem na drugą stronę?

Jeżeli takie sytuacje zdarzają Ci się często, to może warto się zastanowić jak robisz ścieżki?
Obrazek


STATYW
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 10 gru 2009, 21:11
Lokalizacja: rzeszów

G43.4 -TCP

#5

Post napisał: STATYW » 17 lut 2014, 19:50

Witajcie.

Fajny pomysł z tym kopiowaniem…
Ale nieskuteczny jak koledzy wcześniej zauważyli….
Podczas obróbki w 5axis mam identycznie tylko że ja ma start z postu wyrzuciłem możliwość skręcania kołyski +30 – dlaczego bo wtedy nic nie widać….
Ja mam problem bo nie moge wejść nawet w moim poście na podgląd funkcji G (nie wiem czemu)
A interesuje mnie samoczynne wstawianie przez post funkcji nadążania za punktem G43.4 –TCP

Jeśli ktoś wie jak w poście powinno to wyglądać bądź co trzeba stworzyć żeby to działało to będę wdzięczny ścieżka z posta wygląda eleganco po przeglądnięciu w CIMCOedit

Za odp. Dziękuje.

Awatar użytkownika

nxcam
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 734
Rejestracja: 04 maja 2009, 17:54
Lokalizacja: Tuszyma
Kontakt:

#6

Post napisał: nxcam » 20 lut 2014, 14:21


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”