Nx - rysowanie, pierwsze kroki

NX CAM/Unigraphics

Autor tematu
Maczi
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 08 kwie 2012, 11:55
Lokalizacja: dolnośląskie

Nx - rysowanie, pierwsze kroki

#1

Post napisał: Maczi » 11 wrz 2015, 16:03

Cześć Wam,

zaczynam rysowanie w NX, i mam pierwsze kłopoty. Wraz z wstawieniem złożenia, na rysunku pojawiły się takie leementy jak płaszczyzny, osie itp. Jak je wyłączyć ?

Ogólnie rysowanie w NX chyba jest dosyć trudne...



Tagi:


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#2

Post napisał: zibi » 12 wrz 2015, 10:27

Poczytaj o nastawach referencyjnych. NX służy raczej do modelowania. Zainstaluj temviewera to mogę ci pokazać.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

Awatar użytkownika

piocam
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 317
Rejestracja: 05 sty 2011, 10:05
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: piocam » 14 wrz 2015, 07:46

Wybierz Crtl+W i na oknie zaznacz minus przy Płaszczyznach, Układach współrzędnych, itp. I będzie OK.
Ponieważ się na tym nie znam chętnie się tym zajmę :)

"Jeżeli zrobisz coś dobrze raz, od tego momentu staje się to Twoim obowiązkiem"

Awatar użytkownika

pasierbo
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 638
Rejestracja: 03 lut 2008, 23:24
Lokalizacja: Lublin

#4

Post napisał: pasierbo » 20 wrz 2015, 11:08

Witam,
Podłącze się do tematu bo mam podobne pytanie. Jak mogę przyporządkować widok do arkuszu rysunku? Mam złożenie i na jednym arkuszu chciałbym mieć wyświetlone trzy części tego złożenia a na kolejnym arkuszu inne dwie części a kiedy wciskam aktualizacje widoku to zawsze zaktualizuje mi do tego co mam wyświetlone w modelingu.
Na przykład mam wyświetlona cześć w modelingu, zrobię jej rzut i zwymiaruję. Potem gaszę tą cząść w modelingu. Przechodzę do draftingu, wciskam update no i szlag trafia moja robotę bo wymiary zostają w powietrzu. Chciałbym żeby ten arkusz zapamiętał i zawsze działał tak jakby tylko ta cześć była wyświetlona.


zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

#5

Post napisał: zibi » 21 wrz 2015, 07:00

Panowie jak robicie drafting? Czy macie własne formatki? Czy wykonujecie go w tym samy pliku co model, czy robicie złożenie do rysunku 2d? Czy wykorzystujecie nastawy referencyjne modelu do przygotowania rysunku.
Bez względu na sposób wykonania 2D proponuję usystematyzować pracę z modelem. Każdy niech przyjmie sobie własny standard dotyczący np.warstw. Pierwsza nic nie zawiera jest pusta. Na drugiej model główny docelowy i wymiarowany w 2D. Na pozostałych inne bryły, szkice płaszczyzny. Przed wykonaniem wymiarowania zostawiamy tylko model główny i robimy nastawę referencjną dla 2D. Drafting wyświetli tylko jedną bryłę widoczną na ekranie. Wymiarujemy na warstwie modelu. Jeśli coś dodamy na innych warstwach to drafting nie pokaże tego (widoczna w draftingu ma być tylko warstwa modelu).
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NX CAM/Unigraphics”