Kupię frezy tarczowe na płytki

Dyskusje na temat stosowania i doboru narzędzi, głównie skrawających

Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

Kupię frezy tarczowe na płytki

#1

Post napisał: skoczek » 27 lut 2011, 00:29

Witam serdecznie.
Kupię frezy tarczowe o średnicy powyżej 160mm (najlepiej 200mm i więcej) na płytki wymienne (fajnie gdyby ostrza były gdzieś dostępne). Jeżeli komuś coś takiego gdzieś zalega albo wie gdzie można takowe w miarę ludzkiej cenie zakupić to uprzejmie proszę o informacje. Od biedy mógłby być też frez HSS trójstronny (naprzemianskośny) o podobnych wymiarach.
Pozdrawiam, skoczek

P.S. Moderatorów proszę o nieprzenoszenie tematu do działu "Giełda" - tam tematy znikają po krótkiej chwili (zbyt krótkiej) a dla mnie temat będzie stale aktualny.


Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

Tagi:


BRK1
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 27
Rejestracja: 09 gru 2009, 01:08
Lokalizacja: Śląsk

#2

Post napisał: BRK1 » 27 lut 2011, 03:56



Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#3

Post napisał: skoczek » 27 lut 2011, 07:46

Witam serdecznie.
Coś w ten deseń, tylko żeby mnie cena nie zabiła. Zwłaszcza że muszę z dwóch takich frezów złożyć zestaw. Może być używane bo nie mam 100% pewności że technologia obróbki którą sobie wymyśliłem się sprawdzi. Poza tym seria jest zbyt długa by robić obróbkę tak jak do tej pory robiłem, ale zbyt krótka by wydać na narzędzie zbyt dużo pieniążków. Jednym słowem chcę przyśpieszyć obecną robotę.
Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#4

Post napisał: wieslawbarek » 13 mar 2011, 20:07

Mam tu znajomych którzy robią taką produkcję rowek 5 mm na głębokość 40 mm w pręcie chyba 20 mm i też sie zastanawiali nad frezami z płytkami wymiennymi ale się nie opłaca idzie kupić piłki Hss za niewielkie pieniądze i potem je ostrzyć też za niewielkie pieniądze wydajność no wiadomo dużo niższa ale końcowa kalkulacja się zgadza jest na plus i to najważniejsze


bodzio-visla
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 64
Rejestracja: 26 lip 2011, 14:36
Lokalizacja: Bydgoszcz

#5

Post napisał: bodzio-visla » 28 lip 2011, 16:29

Prostszy frez na tanie płytki SPUN. Nie podałeś szerokości freza, więc pokazuję jakiś, pierwszy z brzegu

http://www.narzedzia-24.pl/Na-plytki-SPUN-717.html


Autor tematu
skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#6

Post napisał: skoczek » 21 sie 2011, 22:21

Witam serdecznie.
Temat już nieaktualny - rozwiązałem swój problem ale proszę moderatorów by nie kasowali tematu; podano tu kilka ciekawych informacji więc może komuś się jeszcze przyda.
Pozdrawiam, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Narzędzia - frezy, noże, gwintowniki etc ”