Problem z kluczem sprzętowym

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
maaksss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2017, 21:08
Lokalizacja: ZG

Problem z kluczem sprzętowym

#1

Post napisał: maaksss » 07 kwie 2017, 21:13

Witam serdecznie, mam problem z instalacją programu ArtCAM, a nie tyle z instalację ile uruchomieniem. Podczas uruchamiania wyskakuje komunikat o włożeniu klucza, klucza na nośniku USB nie posiadam, jednak mam plik w rozszerzeniu .paf, który jest (chyba) tym kluczem, ale nie potrafię go aktywować, co mam zrobić? Czy plik paf. to klucz sprzętowy czy tylko licencyjny? Jeżeli to pierwsze to jak uruchomić program? Gdzieś skopiować? Proszę o pomoc, pozdrawiam



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: Problem z kluczem sprzętowym

#2

Post napisał: lajosz » 07 kwie 2017, 21:48

maaksss pisze: klucza na nośniku USB nie posiadam, jednak mam plik w rozszerzeniu .paf, który jest (chyba) tym kluczem
Witam nowego kolegę na forum.

Teraz do rzeczy.


Niestety potrzebujesz klucza sprzętowego, czyli właśnie Dongle USB.
Bez tego klucza, po prostu nie uruchomisz programu, no chyba, że ..... masz starszego Artcama (np. w wersji 9.1) i do tego "legalnego inaczej" , to wtedy nie potrzebujesz ani pliku PAF, ani klucza sprzętowego.

Jeśli jednak kupiłeś legalnego Artcam-a, to wraz z programem powinieneś otrzymać klucz sprzętowy (Dongle USB) + plik licencji PAF.

No chyba, że kupiłeś najnowszego Artcam-a, czyli Autodesk Artcam.
W takim przypadku nie potrzebujesz ani klucza sprzętowego, ani pliku PAF.
Wystarczy zwykły numer seryjny, czyli tzw. serial.


Autor tematu
maaksss
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 07 kwie 2017, 21:08
Lokalizacja: ZG

#3

Post napisał: maaksss » 07 kwie 2017, 21:52

Dzięki za pomoc, mam oryginalny program, jednak klucz uległ uszkodzeniu i dosłano mi tylko ten plik, więc jest jakaś opcja żeby to uruchomić? Czy ściągnąć wersję piracką z kluczem i użyć mojego paf licencji? :)


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#4

Post napisał: lajosz » 07 kwie 2017, 22:02

@maaksss

Chyba niezbyt uważnie przeczytałeś to co napisałam.

Otóż NIE URUCHOMISZ tak pirata jak i oryginału jeśli nie będziesz miał klucza sprzętowego.

Owszem, istnieją wersje pirackie (np. Artcama 2011) które czasami da się uruchomić, a czasami dlatego, że na niektórych kompach uruchomisz, a niektórych nie, a poza tym, żeby zainstalować w/w wersję, to trzeba się "nagimnastykować".
Jednak nawet jeśli już uruchomisz, to wersje pirackie mają dużą skłonność do "wykrzaczania" się.

Zresztą, nie śledzę "rozwoju" wersji pirackich bo używam legalnego Artcama.
Być może ktoś jednak skrackował jakąś nowszą wersję i działa to stabilnie, ale .... jak już wspomniałem, nie interesuję się tym.

[ Dodano: 2017-04-07, 22:11 ]
@maaksss

Poszukaj na forum użytkownika o nicku artmachining
Spróbuj się z nim skontaktować.
Był (lub nadal jest) dystrybutorem/sprzedawcą Artcama w Polsce.
Być może on będzie w stanie Ci pomóc. (jeśli zachce oczywiście :) )


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

#5

Post napisał: dance1 » 07 kwie 2017, 23:50

maaksss pisze:Dzięki za pomoc, mam oryginalny program, jednak klucz uległ uszkodzeniu i dosłano mi tylko ten plik, więc jest jakaś opcja żeby to uruchomić? Czy ściągnąć wersję piracką z kluczem i użyć mojego paf licencji? :)
plik paf. to tylko plik licencji, bez sprzętowego zabezpieczenia nic nie warty. Na wsparcie od AD nie licz, w du.. to mają...klucz uszkodziłeś kup sobie nowy...
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”