Pomoc przy ploterze

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
donatello
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2011, 09:07
Lokalizacja: Kraków

Pomoc przy ploterze

#1

Post napisał: donatello » 28 kwie 2016, 20:37

Witam, mam prośbę o pomoc przy ploterze oscylacyjnym.
Mianowicie ploter ma sterowanie mach3 +artcam express . Plik robie sobię w cadzie (nizej wstawiony) lecz mam problem bo (jest zaduzo pustych przejazdów - czasowo zadługo schodzi). I mam pytanie czy ktoś mogłby zerknąć na plik (jak połaczyc te odcinki) lub pomóc stworzyc taki plik.
Bo robię to tak ,ze poprostu plik (dwg) wklepuje do artcama i tam ustawiam (ciecie) - lecz nie pokazuje mi długosci ciecia (czy jest taka opcja- i ew czasu ciecia (gdy ustawiam stały przejazd na ploterze np 20m/min ) lub jakis program/dodatek co by coś takiego robił. Nastepnie plik g-code ładuje do macha3 (i tak juz ustawiam sobie poczatek i ciecie). Chodzi mi o dogranie plików lub może polecenie innego programu .
Dziękuje z góry.
Załączniki
formatki.dxf
(158.7 KiB) Pobrany 145 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

micks
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 29 paź 2012, 16:31
Lokalizacja: Polska

#2

Post napisał: micks » 28 kwie 2016, 21:12

Witam, w Artcamie jest coś takiego jak podsumowanie trajektorii http://prntscr.com/ay0qnz < przy wyborze narzędzia do frezowania można ustawić "optymalnie" lub zmniejszyć bezpieczny "Z", opcji jest kilka

Artcam ogólnie ma mało opcji na optymalizacje/wyboru strategii obróbki.


Autor tematu
donatello
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 02 lis 2011, 09:07
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: donatello » 29 kwie 2016, 16:49

ale ja wycinam to ploterem tnacym (nóz oscylacyjny) i chce by wycinało sie (na wspolnych liniach) by nie tracic czasu (na puste przejazdy).
A jaki innym program byłby dobry do czegoś takiego? (by pokazal czas ciecia/dlugosc ciecia itp).
Pozdrawiam.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”