paski

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
amnon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 343
Rejestracja: 04 mar 2007, 20:36
Lokalizacja: Polska

paski

#1

Post napisał: amnon » 25 lis 2015, 11:20

Witam,

Czy można jakoś ustawić na stałe układ pasków w programie? Jest co prawda opcja zapisz ustawienia, ale cały czas musiałbym je wczytywać.

Pozdrawiam
Amnon



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

Re: paski

#2

Post napisał: lajosz » 25 lis 2015, 17:57

amnon pisze:Czy można jakoś ustawić na stałe układ pasków w programie?
W jakim programie ?


Autor tematu
amnon
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 343
Rejestracja: 04 mar 2007, 20:36
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: amnon » 26 lis 2015, 11:19

:wink: ArtCam


Dolce
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 501
Rejestracja: 22 gru 2007, 23:54
Lokalizacja: Polska

#4

Post napisał: Dolce » 26 lis 2015, 21:29

Nie wiem dlaczego u Ciebie ustawienia pasków po zmianie ich ustawień powracają na domyślne miejsca przy kolejnym otwarciu artcama. Zmieniłem ustawienia pasków i u mnie tak pozostaje. Z tego co zauważyłem, artcam automatycznie zapamiętuje takie zmiany. Dodatkowo zapisałem sobie plik z ustawieniami (*alo : "Okno - Zapisz wygląd jako") i w razie jakiś zmian zawsze mogę powrócić do opracowanej wersji ustawień pasków.
Natomiast nie wiem czy można zablokować na stałe zadokowane paski, np. "Menu Bar" czy też "Narzędzia Designerskie" tak by nie było możliwości zmiany ich położenia np. podczas ruchu myszą z wciśniętym lewym przyciskiem (czasem mi się to zdarza, gdy wybieram coś z podmenu i nie zdążę odpuścić na czas lpm).
Dodatkowo nie wiem czy można usunąć paletę kolorów, która jest na stałe ulokowana na dole monitora. Nie korzystam z tego dobrodziejstwa wcale a zajmuje mi sporo cennego miejsca.
Może Lajosz coś więcej podpowie w kwestii zablokowania pasków po zmianie ich ulokowania "na stałe" oraz ewentualnego sposobu pozbycia się palety.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”