herb detale

ArtCAM, ArtCAM Express, ArtCAM Insignia, ArtCAM Pro

Autor tematu
84marian
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2009, 09:11
Lokalizacja: Polska

herb detale

#1

Post napisał: 84marian » 05 lut 2013, 00:29

Witam
Jestem na etapie projektowania herbu, natrafiłem na mały problem, nie wiem jak zrobić parę szczegółów, prosił bym o nakierowanie w jaki sposób mam się za to wziąć. Na załączonym modelu zaznaczyłem o co mi chodzi. Będę bardzo wdzięczny za pomoc. Obrazek



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 05 lut 2013, 01:14

Takie rzeczy można robić na różne sposoby.

Po pierwsze, w ogóle nie wiadomo czy model był robiony w Artcamie.
Różnie ludzie kombinują, czyli możliwe, że część projektu była robiona w Artcamie (bo szybciej), następnie obróbka w np. Sculptris (bo łatwiej), po czym z powrotem do Artcama co by ścieżki maszynowe wykonać.

Jednak w samym Artcamie też można i to na kilka sposobów.

Można np:

1. zwyczajnie za pomocą edytora kształtu wyciągać geometrię po wektorach, a następnie ręczne rzeźbienie reliefu.
2. Można posiłkować się wieloma wektorami i wyciągać jak w punkcie 1, nakładając jeden relief na drugi.
3. Wreszcie można użyć wyciągania złożonego i kombinować to z nakładaniem reliefów.
4. Zanikanie 3D też bywa przydatne w takich wypadkach.

Generalnie nie ma jakiejś jedynie słusznej metody na takie rzeczy.
Jednemu wystarczy wyrzeźbić coś ręcznie edytując ogólną bryłę reliefu, a drugi musi koniecznie używać np. wyciągania złożonego bo tak jest zawsze gładziutko i dokładnie tak jak chcemy, ale i pracy znacznie więcej.

Przykładowo ten (nie wiem jak to nazwać) pióropusz na szczycie herbu na pewno był męczony ręcznie.
Natomiast zaznaczone fragmenty liści, były (moim zdaniem) wektorami potraktowanymi zwykłym edytorem kształtu, a następnie poprawiane ręcznie, chociaż równie dobrze mogłoby to być wyciąganie złożone, ale wtedy każdy listek jest wyciągany osobno, czyli roboty więcej, ale efekty lepsze.


Autor tematu
84marian
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 24 maja 2009, 09:11
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: 84marian » 07 lut 2013, 00:15

Dziękuję za naprowadzenie, jak skończę wstawię zdjęcie i poproszę o komentarze co jeszcze można poprawić.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „ArtCAM”