Kalibracja stolu obrotowego w Linuxie

Kalibracja stoly obrotowego w linuxie

Dyskusje dotyczące działania obsługi programu LinuxCNC

Autor tematu
philips221
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 115
Rejestracja: 26 maja 2010, 21:25
Lokalizacja: świętokrzyskie

Kalibracja stolu obrotowego w Linuxie

#1

Post napisał: philips221 » 16 paź 2018, 02:31

Witam mam problem z kalibracja stolu obrotowego(os A) .Stol ma zamontowany sinik krokowy,i jest na Linuxie .W stepkonf, wybralem wersje Frezarki X Y Z plus os A.Dane stolu:, przekladnia na pasku zebatym 1:1 , silnik 8,5Nm 8,8A stol 200mm , 30kg, 90 obrotow korbka=360 stopni czyli pelny obrot stolu.Czy ktos moze pomoc mi w kalibracji w stepkonf? Mam z tym problem , mecze sie juz godzine.Mam tez pytanie odnosnie maksymalnej szybkosci silnika w stepkonf jaka powienienem ustawic a takze w przyspieszeniu.Probowalem roznych wersji konfiguracji ale stopnie o ktore obracam os A na ekranie Linuxa nie zgadzaja sie z rzeczywistym katem obrotem stolu.

Zdjecia stolu sa w tym watku

wiertarka-ze-stolem-obrotowym-na-linuxie-t93998.html

Pozdrawiam



Awatar użytkownika

senio
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1459
Rejestracja: 25 maja 2006, 14:39
Lokalizacja: koło.wlkp

Re: Kalibracja stolu obrotowego w Linuxie

#2

Post napisał: senio » 16 paź 2018, 22:01

Przekładnie mnożysz przez siebie. W Twoim przypadku jest to 1:1 i 1:90. 1x90 daje 90 i taką wartość musisz wpisać. Chyba trzecia zakładka od góry Pulley teeth z lewej 1.0 a z prawej 90. Dobierz podział kroku i przełożenie aby wyszły liczby całkowite w scale bez przecinków i ułamków. Co do silnika masz w stepconfig test osi. Ustawiaj i testuj aby było dobrze. Zawsze w ini można skorygować później jeszcze i dopracować.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „LinuxCNC (dawniej EMC2)”