Program edytor NC

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
pawpol90
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 13 wrz 2012, 20:16
Lokalizacja: śląskie

Program edytor NC

#1

Post napisał: pawpol90 » 23 maja 2018, 18:07

Witam. Chciałbym zainstalować sobie w pracy program który podobno jest darmowy edytor NC który pomaga przejrzyście edytować programy i sortuje wiersze w razie przestawienia. Ściągnąłem jakaś wersje alr jak na swoim komputerze testuje to nie ma wersji do zapisu .h, a musi mi to zainstalować serwis IT wiec chciałbym żeby to była wersja która mi na pewno obsłuży moje rozszerzenie żeby nie musieć ich potem prosić o reinstalacje

Czy ktoś kojarzy skąd można ten program pobrać lub miałby możliwość mi przeslac?

Z góry dziękuję
Pozdrawiam




zibi
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1279
Rejestracja: 24 lut 2007, 15:20
Lokalizacja: podkarpackie

Re: Program edytor NC

#2

Post napisał: zibi » 24 maja 2018, 12:50

Z tymi darmowymi programami to nie jest tak do końca, że możesz sobie instalować w firmie. Radzę sprawdzić aby w przypadku auditu IT oprogramowania nie było problemów.
NX CAD, NX CAM, FREZOWANIE 5AX, ELEKTRODRĄŻARKI WGŁĘBNE I DRUTOWE. PEPS, VERICUT. Pomagam w NX przez Team Viewer. Postprocesory NX.


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

Re: Program edytor NC

#3

Post napisał: jasiu... » 24 maja 2018, 20:20

zibi, to nie o to chodzi absolutnie.

Programy, w których licencja pozwala na komercyjne ich wykorzystanie możesz w firmie używać i prawie nikt się do tego nie przyczepi.

Przykładowo http://www.cnc-pad.com/ albo http://cnc.hpoehler.de/download--cnc-bu ... eware.html możesz mieć i żaden informatyk się nie doczepi. Problem w tym, że były przypadki z Izby Skarbowej, że kontroler twierdził, że korzystając z bezpłatnego oprogramowania osiągasz zysk, który powinien być opodatkowany. Ten podatek byłby zawarty w cenie programu komercyjnego, a tak nie wiadomo, jak go obliczyć, a zapłacony, zdaniem kontrolera powinien być. Znam sprawę, nie wiem, jak się skończyła.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”