Projekt wstępny na PKM - Podnośnik wagonowy

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
centurion_alarmy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 23 mar 2018, 18:46

Projekt wstępny na PKM - Podnośnik wagonowy

#1

Post napisał: centurion_alarmy » 23 mar 2018, 20:17

Witam wszystkich. (stary nick "Centurion")
Otrzymałem na uczelni projekt "podnośnika wagonowego" do zrealizowania.
Obliczenia i rysunek ołówkiem.
Niestety, szukam podobnych obliczeń i nie potrafię ich znaleźć.
Naciski w osi mogę sobie policzyć, Wyliczyć gwinty i nakrętki etc. Natomiact w podnośniku wagonowym mam nie osiowe naciski i nie wiem jak to ugryźć. Na szczęście jestem dopiero po rozdaniu tematów więc mam jeszcze sporo czasu. Czekają mnie wszelkie obliczenia przekładni kątowej do korby, przekładni redukcyjnej do napędu, kolumny i podstawy ale niestety stoję na pkt z tym przesunięciem.
Czy w moim przypadku mogę podstawiać do obliczeń to co wstawiłem ? czy nie tędy droga. Wiem że w przypadku nie osiowego obciążenia siłą Q obliczenia muszę wykonać z warunku stateczności z uwzględnieniem zginania. Czy np. w założeniach po prostu mogę przyjać np. współczynnik bezpieczeństwa np. xw = 7 i to załatwi mi sprawę ?
Załączniki
20180321_211549.jpg
20180321_211545.jpg
HeviRailCantileverLoads.jpg




1pkm
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 mar 2010, 21:24
Lokalizacja: Łódź

Re: Projekt wstępny na PKM - Podnośnik wagonowy

#2

Post napisał: 1pkm » 03 kwie 2018, 22:06

Cześć

Przeczytałem Twoje ogłoszenie na temat podnośnika i myślę że mogę Ci pomóc. Udzielam korepetycji z PKM, rysunku technicznego i podobnych tematów. Oto mój telefon 42 6321 021 lub 515 792 791

Pozdrawiam Tomek
www.blog-student.com

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”