Nowa odsłona forum

Opinie, uwagi, propozycje czyli wszystko o tym forum

Robert_K
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 10
Posty: 1088
Rejestracja: 15 sie 2017, 08:03
Lokalizacja: Podkarpacie

Re: Nowa odsłona forum

#491

Post napisał: Robert_K » 03 mar 2018, 15:14

Jest taki problem, że jeśli nieprzeczytanych postów jest więcej niż jedna strona to po wybraniu kilku interesujących mnie tematów i kliknięciu na stronę drugą tematy są jakby odświeżane, czyi te, które kliknąłem do kart już nie są nieprzeczytane i znikają z listy nieprzeczytanych postów, a na ich miejsce przechodzą tematy z listy ze strony nastepnej. W efekcie podczas przeładowania pierwszej strony nieprzeczytanych na drugą uciekają z nich pierwsze tematy, które lądują na końcu pierwszej strony. Dlatego po przejrzeniu drugiej strony nieprzeczytanych jeśli nie chcę aby któryś temat mi umknął muszę wrócić na pierwszą stronę i przeglądnąć ostatnie tematy z listy. Jest szansa, żeby tematy w liście nieprzeczytanych zablokować w jakiś sposób, żeby nie uciekały na poprzednie strony?
Mam nadzieję że opisałem to zrozumiale.

Pozdrawiam.




tirek
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 4
Posty: 71
Rejestracja: 19 wrz 2016, 16:35
Lokalizacja: Koszalin

Re: Nowa odsłona forum

#492

Post napisał: tirek » 03 mar 2018, 16:21

Robert_K pisze:jeśli nieprzeczytanych postów jest więcej niż jedna strona to po wybraniu kilku interesujących mnie tematów i kliknięciu na stronę drugą tematy są jakby odświeżane, czyi te, które kliknąłem do kart już nie są nieprzeczytane i znikają z listy nieprzeczytanych postów, a na ich miejsce przechodzą tematy z listy ze strony nastepnej

Można zacząć przeglądanie od ostatniej strony, wtedy zniknie problem z przechodzeniem postów do poprzedniej strony.

Awatar użytkownika

djronin
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 4
Posty: 262
Rejestracja: 22 kwie 2011, 01:19
Lokalizacja: Jarocin

Re: Nowa odsłona forum

#493

Post napisał: djronin » 05 mar 2018, 15:53

Jest jakaś opcja żeby wyłączyć powiadomienia dla konkretnego wątku?

Dodane 5 minuty 3 sekundy:
Dobra już znalazłem

Dodane 4 minuty 57 sekundy:
Fajnie by było gdyby włączyła się ona automatycznie spowrotem po tym jak coś wpisze
...Programowanie ma to do siebie, że urzeczywistnienie nawet najbardziej
oczywistego pomysłu jest znakomitą definicją słowa "frustracja"...


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Nowa odsłona forum

#494

Post napisał: upanie » 06 mar 2018, 05:27

Można zacząć przeglądanie od ostatniej strony, wtedy zniknie problem z przechodzeniem postów do poprzedniej strony.
Algorytmika :mrgreen:
A tak na poważnie to to do czego tęskni Robert_K było w starym forum i też bym chciał aby tu było tak samo.
Owszem można od końca ale człowiek czasami jest jak stary, dobrzy ułożony koń i ciężko mu zmienić odruchy.
Już do jednego się przyzwyczaiłem. Do klikania na ikonce z boku tak aby dojść do nieprzeczytanych postów a nie na tytuł tematu.
Tak na prawdę do wszystkiego idzie się przyzwyczaić, tylko po co?
Jest jakaś opcja żeby wyłączyć powiadomienia dla konkretnego wątku?

Dodane 5 minuty 3 sekundy:
Dobra już znalazłem

Dodane 4 minuty 57 sekundy:
Fajnie by było gdyby włączyła się ona automatycznie spowrotem po tym jak coś wpisze
A możesz podać powód takiego zachowania poza trolowaniem?
czilałt...

Awatar użytkownika

pioterek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 45
Posty: 1724
Rejestracja: 27 gru 2012, 02:40
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

Re: Nowa odsłona forum

#495

Post napisał: pioterek » 08 mar 2018, 11:12

Do Administracji. Możecie wyrazić swoje zdanie w temacie:
korygowanie-wlasnych-postow-t91543.html
? Czy temat jest brany pod uwagę, czy będzie ankieta?


orion32
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1359
Rejestracja: 18 kwie 2017, 21:55

Re: Nowa odsłona forum

#496

Post napisał: orion32 » 08 mar 2018, 15:10

Przeszukiwałem pewien temat.Aby łatwiej znaleźć interesujacy mnie post zignorowałem autorów co do których wiedziałem ,że to nie oni pisali.W śród ,,pewniaków" bylo dwóch moderatorów.Ich się nie dało zignorować(wg obecnej retoryki,,dodać wroga".DLACZEGO?
1 .Zaciemnia to obraz tematu.
2.Jesli moderator jest irytujacy ,czemu nie można zignorować jego narracji(jak innych użytkowników),tylko trzeba się o nią potykać?
,, Iditi na ch. j" maciąg.
PO to dno -aksjomat. Wszystko ma swoje miejsce - Wyborcza, w każdym kiblu! ***** konfederusków.

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 48
Posty: 629
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

#497

Post napisał: chaos » 08 mar 2018, 22:08

pioterek pisze:Do Administracji. Możecie wyrazić swoje zdanie w temacie:
korygowanie-wlasnych-postow-t91543.html
? Czy temat jest brany pod uwagę, czy będzie ankieta?


Nie wydaje mi się żeby dobrym pomysłem było edytowanie swoich postów w nieskończoność. Najczęściej będzie to wprowadzało czytających w błąd. Bo nawet jak było na tym przykładzie że ktoś nie dopisał zera a dyskusja się rozwinie. I tematem będzie właśnie ten błędny a potem na 3 stronie dyskusji autor nagle poprawi ten wpis i 3 strony postów będą bez sensu bo ktoś nowy kto będzie to czytał może nie zrozumieć o co chodzi.

Można by było zrobić tak jak jest na elektrodzie, ale to dodatkowe utrudnienie - edycja postu jest możliwa, ale musi ją zaakceptować moderator. Nie wiem czy coś takiego będę wprowadzał, na pewno nie w najbliższym czasie.
Mogę zwiększyć czas możliwej edycji do godziny czy kilku godzin, ale też nie wiem czy do do końca był by dobry pomysł.

Dodane 1 minuta 43 sekundy:
orion32 pisze:Przeszukiwałem pewien temat.Aby łatwiej znaleźć interesujacy mnie post zignorowałem autorów co do których wiedziałem ,że to nie oni pisali.W śród ,,pewniaków" bylo dwóch moderatorów.Ich się nie dało zignorować(wg obecnej retoryki,,dodać wroga".DLACZEGO?
1 .Zaciemnia to obraz tematu.
2.Jesli moderator jest irytujacy ,czemu nie można zignorować jego narracji(jak innych użytkowników),tylko trzeba się o nią potykać?

Tak działa skrypt forum, nie jest możliwe ustawienie aby było inaczej.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Nowa odsłona forum

#498

Post napisał: upanie » 09 mar 2018, 05:58

Nie wydaje mi się żeby dobrym pomysłem było edytowanie swoich postów w nieskończoność. Najczęściej będzie to wprowadzało czytających w błąd.
Zgadzam się. Nie widzę problemu aby napisać kolejnego posta, w którym wyjaśnia się pomyłkę.
I tematem będzie właśnie ten błędny a potem na 3 stronie dyskusji autor nagle poprawi ten wpis i 3 strony postów będą bez sensu bo ktoś nowy kto będzie to czytał może nie zrozumieć o co chodzi.
I tu właśnie dopisek spełniłby swoje zadanie bo i sytuacja wyjaśniona i jest wpis oryginalny tłumaczący całą późniejszą dyskusję.
No i realizacja tego dopisku jest banalnie prosta.
czilałt...

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 48
Posty: 629
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

Re: Nowa odsłona forum

#499

Post napisał: chaos » 09 mar 2018, 07:13

upanie pisze:I tu właśnie dopisek spełniłby swoje zadanie bo i sytuacja wyjaśniona i jest wpis oryginalny tłumaczący całą późniejszą dyskusję.
No i realizacja tego dopisku jest banalnie prosta.


Realizacja jest prosta, ale później moderatorzy mieli by bardzo, bardzo dużo roboty jak by każdy klikał w edytuj a oni musieli by przyglądać się temu jak ta edycja wpłynie na merytoryke wątku.
Akcesoria CNC - EBMiA.pl
Elementy Budowy Maszyn i Automatyki
www.ebmia.pl
MECHANIKA * AUTOMATYKA * PNEUMATYKA * NARZĘDZIA * BHP, CHEMIA * TWORZYWA SZTUCZNE


upanie
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 4
Posty: 1965
Rejestracja: 15 sty 2011, 09:26
Lokalizacja: Wyszków

Re: Nowa odsłona forum

#500

Post napisał: upanie » 09 mar 2018, 08:29

Nie. Po co?
Teraz moderatorzy oglądają każdy post i zastanawiają się jak wpłynie na dyskusję?
Skoro jest dopisek to znaczy, że treść oryginalna pozostaje i cała dyskusja jest cały czas "ważna". To co do postu zostanie dopisane to tylko uzupełnia istniejącą wypowiedź.
Z resztą co za różnica? Moim zdaniem nie powinno być modyfikacji i tyle. Wystarczy przeczytać kilka pierwszych lepszych tematów żeby się zorientować, że prawie zawsze dyskusje odpływają w kompletnie nieprzewidywalnym kierunku i edycja jakiś starów postów tego nie zmieni.
A jak ktoś nowy będzie czytał cały temat do doczyta również posta, który może zostać napisany na nowo zamiast edytować stary.
czilałt...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „www.cnc.info.pl”