Firma z frezowaniem CNC czy to ma sens?

Tu można porozmawiać na dowolny temat nie koniecznie związany z tematyką maszyn i CNC

Autor tematu
Paw.siw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 15
Posty: 81
Rejestracja: 31 maja 2017, 02:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Firma z frezowaniem CNC czy to ma sens?

#1

Post napisał: Paw.siw » 21 paź 2017, 18:11

Witam zastanawiam się nad otworzeniem firmy. Myślę nad zakupem frezarki w leasing. Nie są ta male pieniądze z tego pojawia się trochę wątpliwości. Czy ktoś z użytkowników forum podzielił by się kilkoma wskazówkami od czego zacząć najlepiej? Jak ogólnie wygląda załatwianie zleceń?



Tagi:

Awatar użytkownika

tanifon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 631
Rejestracja: 22 lis 2008, 13:59
Lokalizacja: 3miasto
Kontakt:

#2

Post napisał: tanifon » 21 paź 2017, 20:42

stać kolegę na lizing ?
nie mając zleceń i potencjalnych klientów??
Skaner 3D, gigantyczne rzeźby, piła motorowa..


Autor tematu
Paw.siw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 15
Posty: 81
Rejestracja: 31 maja 2017, 02:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: Paw.siw » 22 paź 2017, 18:06

Tak stać. Gdyby nie było stać to bym nie myślał ale ze to duzo kasy to jeszcze sie wacham.

Awatar użytkownika

bartuss1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 8458
Rejestracja: 05 kwie 2006, 17:37
Lokalizacja: Kędzierzyn - Koźle
Kontakt:

#4

Post napisał: bartuss1 » 22 paź 2017, 20:03

Mam duzą maszynę cnc do frezowania, maszyna wiecej stoi jak robi. pewnie mam zbyt chujową reklamę, no ale przeciez są wizytówki, strony firmowe, a reklama tu na forum jest. i co? i nic. Na usługach daleko nie zajedziesz, pomysl nad produktem i technologią do niego.
https://www.etsy.com/pl/shop/soltysdesign


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#5

Post napisał: jasiu... » 22 paź 2017, 20:19

Inaczej.

Skąd chcesz brać robotę. Jest sporo pośredników, którzy załatwiają robotę z Niemiec, Francji, ale oni wiedzą, ile za to wziąć. Liczysz, że ktoś ci robotę przyniesie, czy masz dojścia do robót? Znasz przyszłych potencjalnych klientów? Jakie elementy oni dają do wykonania, jakie w związku z tym wymagania, dotyczące narzędzi, wielkości obrabiarki, dokładności? Masz np. pomiarówkę? Nie będzie ci potrzebne (chyba że masz) stanowisko do programowania maszyny (CAD-CAM)?

W porządku, jeśli masz zleceniodawców, potrafiłeś ich przekonać, żeby tobie powierzyli wykonanie roboty, to kiedy ci zapłacą i czy odroczone terminy płatności pozwolą ci spłacać leasing.

Tak? To jeszcze odpowiedz sobie, kto na tej obrabiarce będzie pracował, tak żeby nie skończyło się po dwóch tygodniach koniecznością wymiany wrzeciona (całość, bo tam np. łożyska ceramiczne i nie da się wymienić). Czasem trzeba kogoś przeuczyć, czasem zapłacić więcej, a czasem problem, bo fachowiec by się przydał, ale ni ma.

Tak na początek.


CFA
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1676
Rejestracja: 28 wrz 2009, 11:00
Lokalizacja: Wrocław

#6

Post napisał: CFA » 22 paź 2017, 20:39

Paw.siw pisze:Tak stać. Gdyby nie było stać to bym nie myślał ale ze to duzo kasy to jeszcze sie wacham.
Może zanim zdecydujesz, to naucz się załatwiać zlecenia :-).
Nie chciałbym żeby to zabrzmiało jakoś cynicznie złośliwie, ale lepiej wydaj tę kasę na coś innego. Czasami bywają u mnie przedstawiciele "czegoś tam", którzy szukają zleceń dla firm, które są super wyposażone, mają super fachowców, płacą leasingi ale nie mają co robić.
Więc najpierw załatw sobie rynek, a dopiero potem próba na swoim.


Autor tematu
Paw.siw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 15
Posty: 81
Rejestracja: 31 maja 2017, 02:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

#7

Post napisał: Paw.siw » 22 paź 2017, 22:53

Jeżeli chodzi o pracownika to ja sam bym robił bo juz 5 lat pracuje na frezarce CNC. Zlecenia wiadomo ze z nieba nie spadną chciałem pojeździć po firmach i popytać. Na początek chciałbym brać detale na które bym napisał program z ręki. Jeżdżąc szukając pracy napotkałem na firmy które wykonują takie proste detale w takich ilościach ze spokojnie by mi taka robota starczyła i stad wpadł mi do głowy taki pomysl. Maszynę chciałbym urzywana z Niemiec bo akurat nie mam problemu z przywiezieniem i w ogóle.


Blady
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 527
Rejestracja: 16 mar 2013, 14:59
Lokalizacja: Łódź

#8

Post napisał: Blady » 22 paź 2017, 23:09

Jeżeli nie masz pomysłu na własny produkt który Cię utrzymuje (poza tym w wolnym czasie robiąc zlecenia) to bał bym się na Twoim miejscu startować bez zabezpieczenia w postaci zlecenia chociażby na utrzymanie leasingu maszyny... To tak jak miał byś kupić np dostawczaka i szukać roboty jako kurier czy kupić sprzęt budowany i "budować domy" na które chciał byś mieć a zlecenia nie masz... Często ludzie zaczynają od pośrednictwa chociażby nie zarabiając na tym nic ale przyciągając do siebie klienta, jak maż już kontakty to później łatwiej wystartować w każdej branży. Zbadaj rynek zobacz czego brakuje w okolicy i może być tak że zakładów wykonujących obróbkę cnc masz koło siebie tysiąc a na polerowaniu butów zarobisz więcej bo każdy biznesmen do Ciebie przyjdzie i dobrze zapłaci za glanc obuwia... Tak na moje oko to teraz dobrze jest masło ubijać hehe. Trzymam kciuki za kolegę :)
Profesjonalnie zajmuję się amatorstwem...


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#9

Post napisał: Majster70 » 23 paź 2017, 06:38

No to chyba najrozsądniej to uskładaj jeszcze trochę, kup obrabiarkę za gotówkę i zasuwaj po godzinach w garażu. Jako pracodawca najbardziej nie lubię takiej "konkurencji" wśród własnych pracowników bo podbierają co lepsze roboty, ale wiele warsztatów tak zaczyna. A jak zleceń się uzbiera to na swoje i tyle. A jeśli się nie uda, to obrabiarkę bez obciążeń zawsze możesz opchnąć z powrotem.


Autor tematu
Paw.siw
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 15
Posty: 81
Rejestracja: 31 maja 2017, 02:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

#10

Post napisał: Paw.siw » 23 paź 2017, 06:41

No trochę jest to szalony pomysl ale siedzi w głowie strasznie. Jeżeli chodzi o szukanie zlecen to wiadomo ze najlepiej by było najpierw znaleść zlecenia a pozniej kupic maszynę ale zeby znaleść maszynę tez potrzeba trochę czasu.

[ Dodano: 2017-10-23, 06:43 ]
No właśnie o to tez tu chodzi. Nie uda sie to obrabiarkę mozna zawsze sprzedać a leasing nie jest az tak wysoko oprocentowany.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Na luzie”