Prośba o pomoc. MasterCAM lathe


Autor tematu
xozo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Gdansk

Prośba o pomoc. MasterCAM lathe

#1

Post napisał: xozo » 30 maja 2017, 20:49

Witam,

Od niedawna pracuje z MasterCAM 2017, ktory wykorzystuje do pisania programow na tokarki. W firmie w ktorej pracuje obrabiamy na tokarkach odkuwki i z tym zwiazany jest moj problem.
Jak ustawic w MasterCam przygotówkę, która jest odkuwką? Uzywam opcji cylinder "preta" ale wówczas narzedzie pracuje zbyt długo w "powietrzu". Narysowalem na jednym z poziomow profil odkuwki, tylko nie wiem jak wczytac, aby MasterCAM traktował go jako przygotowke.
Mam troche angielsko jezycznych tutoriali, ale zaden nie opisuje jak przygotowac lathe setup stock dla casting. :sad:
Za pomoc z gory dziekuje.



Tagi:


rc666
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 27 cze 2011, 14:48
Lokalizacja: Chrząszczyżewoszyce

#2

Post napisał: rc666 » 30 maja 2017, 22:12

Musisz narysowac odkowke w 3D model I wstawic jako" stock" ale nie sadze aby to pomoglo.
Zmien sciezke.
Nie ma głupich pytań, są tylko głupcy którzy ich nie zadają...

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7974
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#3

Post napisał: WZÓR » 31 maja 2017, 22:58

Spróbuj z plikiem STL

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
xozo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 6
Rejestracja: 24 mar 2008, 19:53
Lokalizacja: Gdansk

#4

Post napisał: xozo » 01 cze 2017, 19:59

Dzieki za odpowiedzi. Próbowałem z plikiem STL i modelem 3D, ale nic mi nie wychodziło. :sad: Jednak udało mi sie rozwiazac moj problem samemu. Na jednym levelu narysowałem profil czesci, a na drugim profil przygotowki. Nastepnie w opcji stock setup skorzystalem z funkcji Geometry (Revolve). Wskazalem sciezke profilu, ktory jest moja przygotowka (odkuwka). MasterCAM rozpoznaje poprawnie tak przygotowany stock setup. Banalnie proste. :mrgreen: Szkoda tylko, że zaden tutorial dla lathes tego nie opisuje.
A mam tutoriale kupione od dwoch firm CAMinstructor i Inhousolution.com. Po prostu o kat du** takie materialy pomocnicze mozna rozbic, a ja zaplacilem za nie lacznie ponad $120 :evil:
Pzdr


ChipKiler
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2017, 22:48
Lokalizacja: Niemcy
Kontakt:

Re: Prośba o pomoc. MasterCAM lathe

#5

Post napisał: ChipKiler » 24 maja 2018, 18:49

cnc 3d i g-kod to wszyscy mają większe lub mniejsze problemy w większości sami do nich dochodzimy i nie chętnie dzielimy się wiedzą. od dwu wymiarowego rysunku w bitmapie czarno białej np paincie do gotowego elementu z aluminium to nie dla wszystkich jest takie proste dla mnie to też nie jest proste do dziś ale buduję stronę na której to po prostu opiszę POZDRAWIAM.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mastercam”