Mach3 i numery userDRO

Dyskusje dotyczące najpopularniejszego programu sterującego maszynami CNC

Autor tematu
amator_25852
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 16
Rejestracja: 04 kwie 2016, 22:50
Lokalizacja: PL

Mach3 i numery userDRO

#1

Post napisał: amator_25852 » 14 wrz 2016, 20:46

Witam.

Jakich numerów UserDRO mogę bezpiecznie używać do własnych celów? Czy istnieje jakiś zakres tych numerów? Na ile swobodnie można nimi operować? Czy można tego (getuserdro,setuserdro) używać do przekazywania parametrów pomiędzy makrami?

Zaczynam dopiero zabawę z makrami do mach-a i ciągle napotykam na takie prozaiczne problemy (lista numerów userdro,oemdro,oembutton składnia poleceń itp).

Może mogli byście mi wskazać przystępne źródła wiedzy w tym zakresie, najlepiej po polsku.



Tagi:


dziabi3
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 874
Rejestracja: 13 sie 2009, 16:15
Lokalizacja: xxx

#2

Post napisał: dziabi3 » 14 wrz 2016, 21:43

>>>>Jakich numerów UserDRO mogę bezpiecznie używać do własnych celów? Czy istnieje jakiś zakres tych numerów?

Od 1000 w górę chyba do 2500 ale nie jestem pewien , dokładne info znajdziesz na stronie art-soft.
Uwaga !!!!!!!

Nigdzie tego nie opisano ale mach3 używa sam user dro i jest to chyba 1001 albo 1002.
Używa go w profilu frezarki do offsetu narzędzia.

>>>>Na ile swobodnie można nimi operować?

Do bólu, traktuj jak zmienne globalne.

>>>>Czy można tego (getuserdro,setuserdro) używać do przekazywania parametrów pomiędzy makrami?

Oczywiście , poza tym tak samo możesz używać user led.
Jak będziesz robił wielki projekt to będziesz musiał się porozumiewać za pomaca user dro i led pomiędzy macropump i zwykłymi makrami liniowymi.

>>>>Może mogli byście mi wskazać przystępne źródła wiedzy w tym zakresie, najlepiej po polsku.

Dobre !
Wiesz raczej nikt takich materiałów nie posiada.
Tłumacz gogle i jedziesz z koksem, kilka miesięcy, i jeszcze więcej praktyki a poznasz wszystkie trki.
Mach3 + CSMIO = :-) :-) :-)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Mach 2 / 3 / 4 (ArtSoft software)”