Siła ścisku imadła pneumatycznego.

Dyskusje na temat ogólnych konstrukcji i budowy maszyn oraz obliczeń mechanicznych

Autor tematu
Birui
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:54
Lokalizacja: Rzeszów

Siła ścisku imadła pneumatycznego.

#1

Post napisał: Birui » 10 maja 2016, 21:22

Cześć. Od jakiegoś czasu korzystałem już z tego forum jako gość ale przyszedł czas na rejestrację i pierwszego posta. Mam nadzieję, że wybrałem dobry dział, jeśli nie proszę o przeniesienie.

Jak w temacie, jako temat inżynierki wybrałem projekt imadła sterowanego pneumatycznie do obrabiarki EMCO MILL 55. To jest mała obrabiareczka, da się na niej obrabiać tworzywa, drewno ewentualnie aluminium ale bez szaleństw.
Do wykorzystania mam albo wprost podane siły silników posuwu (800N) albo moment silnika i maksymalną średnicę narzędzia (3,7Nm, 60mm) i trochę się gubię z czego skorzystać. Rozważam najtrudniejszy przypadek kiedy frez porusza się równolegle do szczęk imadła. Siła silnika posuwu to 800N ale w takim wypadku musiałbym zastosować docisk 8000N (przy współczynniku tarcia 0,1, obrabiarka daje 6bar) a to jest praktycznie nieosiągalne.
Możecie podpowiedzieć jak temat rozwiązać z czego mógłbym skorzystać?



Tagi:


bartas4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 160
Rejestracja: 15 maja 2009, 23:26
Lokalizacja: Leszno

#2

Post napisał: bartas4 » 10 maja 2016, 21:35



Autor tematu
Birui
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 3
Rejestracja: 10 maja 2016, 20:54
Lokalizacja: Rzeszów

#3

Post napisał: Birui » 10 maja 2016, 22:11

Tak katalogi BISONA już mam chyba wszystkie ogarnięte tylko nie wiem czy w pracy mogę się oprzeć po prostu na tym, że takie się produkuje i tyle.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Obliczenia Mechaniczne / Projektowanie Maszyn / Podstawy Konstrukcji Maszyn (PKM)”